PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
1 sierpnia 2016 roku padnie pierwszy klaps na planie pełnometrażowego debiutu fabularnego Marty Karwowskiej. Kto w nim zagra?
"Tarapaty" to opowieść o dziecięcych przygodach, które mogą wydarzyć się tuż za rogiem, o samotności z powodu nieobecnych rodziców i o przyjaźni, której nic tak nie cementuje jak wspólne kłopoty. Reżyserką tego filmu jest Marta Karwowska. Skończyła wydział reżyserii w PWSFTviT w Łodzi i Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów zrealizowała kilkanaście krótkometrażowych etiud fabularnych i dokumentalnych, w tym nagradzaną na festiwalach „Sowę”. Reżyserka drugiej ekipy oraz asystentka Jana Jakuba Kolskiego przy filmie „Wenecja” oraz reżyserka obsady w fabularnym debiucie Grzegorza Jaroszuka „Kebab i Horoskop”. Była stypendystką Ministra Kultury (Młoda Polska 2014).

Przygodowy film familijny
Kiedy ma się 10 lat, wakacje w mieście to najnudniejsza sprawa na świecie. Ale gdy okazuje się, że w opuszczonym domu za płotem złodziejska szajka urządziła sobie kryjówkę, a w ręce wpada stara mapa prowadząca do skarbu, nuda zamienia się w przygodę. Na drodze do rozwiązania zagadki Olkowi i Julce stają złośliwa ciotka, niania – nałogowa palaczka i tajemniczy pożeracz cukierków, a stawką jest życie ukochanego psa Pulpeta.W głównych rolach dziecięcych zobaczymy Hannę Hryniewicką (jako Julka) oraz Jakuba Janotę-Bzowskiego (jako Olek). - Olek przyciąga kłopoty, Julka za wszelką cenę stara się ich uniknąć. On bez przerwy gada, ona mówi niewiele. On ma nadopiekuńczych rodziców, ona, odkąd pamięta, musi sobie radzić sama. Szybko odkryją, że to, czego w sobie nie lubią, może stać się ich atutem, a największa siła tkwi we współpracy - tłumaczą twórcy filmu.

Znakomita obsada
Oprócz dwójki głównych bohaterów obsadę "Tarapatów" tworzą gwiazdy polskiego kina. Jowita Budnik zagra mamę Olka, Roma Gąsiorowska Agatę, zaś Krzysztof Stroiński Muzealnika. W postać Ciotki wcieli się - w ostatnich latach rzadko widywana na dużym ekranie - Joanna Szczepkowska. Pulchną zagra Maria Maj, Tapira Krystyna Tkacz, a Chudą Jadwiga Jankowska-Cieślak. Szefem będzie Piotr Głowacki. W filmie wystąpią również: Dobromir Dymecki, Michał Grzybowski, Agnieszka Skrzypczak.

Zdjęcia do "Tarapatów", które potrwają  do końca września, zrealizuje w Warszawie i okolicach Kacper Fertacz, jeden z najzdolniejszych operatorów filmowych młodego pokolenia ("Hardkor Disko", "Czerwony Kapitan", "Ostatnia Rodzina"). Kinowa premiera filmu planowana jest na 2017 rok.
Marcin Zawiśliński
Informacja własna/ Koi Studio
Ostatnia aktualizacja:  27.07.2016
Zobacz również
fot. Mat. prasowe
Stypendia Warszawskiej Szkoły Filmowej
Dolnośląski Konkurs Filmowy dofinansował trzy produkcje
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll