PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  21.07.2016
W każdą niedzielę wakacji 2016 roku, po południu, Dom Spotkań z Historią w Warszawie zaprasza na darmowe pokazy w ramach przeglądu filmów z Eugeniuszem Bodo. Każdy z seansów poprzedzany jest komentarzem i wprowadzeniem Dariusza Krajewskiego z filmoteki DSH. Na pół godziny przed każdym z pokazów wyświetlany jest trójwymiarowy film „Warszawa 1935”.
W trakcie przeglądu przedwojenny gwiazdor pokazywany jest w różnych rolach: od komediantów, bawidamków, po dramatyczne role szwarccharakterów, dając tym samym dowód swojej wszechstronności.

W minione niedziele lipca pokazane zostały filmy: "Głos pustyni", "Jego ekscelencja subiekt" oraz "Czarna perła". Do końca wakacji pokazane zostaną mi.n. słynne "Piętro wyżej" i "Za winy niepopełnione".

Bezpłatne pokazy filmów z Eugeniuszem Bodo odbywają się w siedzibie Domu Spotkań z Historią w Warszawie przy ul. Karowej 20.

"Piętro wyżej", 24 lipca, 16:00

Aktor wcielił się w postać Henryka Pączka, spikera radiowego i muzyka. Z komedii pochodzą dwa największe przeboje muzyczne Bodo: „Umówiłem się z nią na dziewiątą” oraz „Sex appeal”, w którym aktor upozowany na seksbombę Mae West, stworzył legendarną kreację.

"Skłamałam", 31 lipca, 16:00

W tym dramacie obyczajowym Eugeniusz Bodo zagrał przekonująco rolę stręczyciela i szantażysty żerującego na naiwności głównej bohaterki, ubogiej dziewczyny z prowincji. Bodo jako szwarccharakter namawiający do rozpusty i Jadwiga Smosarska w roli niewinnej Heli Urbankówny, stworzyli w tym filmie interesujący duet. Sam aktor przyznawał, że woli role dramatyczne, choć zazwyczaj gra w komediach.

"Książątko", 7 sierpnia, 16:00

W każdą wakacyjną niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na pokaz w ramach wakacyjnego przeglądu filmów z Eugeniuszem Bodo. Będziemy pokazywać aktora w różnych rolach od komediantów, bawidamków po dramatyczne role szwarccharakterów, dając tym samym dowód wszechstronności tego zdolnego aktora.


Eugeniusz Bodo i Adolf Dymsza w filmie "Paweł i Gaweł". Fot. Dom Spotkań z Historią/Filmoteka narodowa.

"Paweł i Gaweł", 14 sierpnia, 16:00


Film z niezwykłym duetem Dymsza i Bodo, zapewnił pełne sale w kinach na długi czas a także przychylność krytyki. Lekka, zabawna komedyjka przetykana jest ponadczasowymi piosenkami Henryka Warsa, między innymi z tego filmu pochodzi kołysanka „Ach śpij kochanie”.

"Strachy", 21 sierpnia, 16:00

Strachy to jeden z najlepszych filmów z udziałem Bodo i filmów przedwojennych w ogóle. Dramat będący adaptacją powieści Marii Ukniewskiej, przedstawia portret środowiskowy z życia tancerek teatrzyku rewiowego. Młodym reżyserom udało się przełamać konwencjonalną teatralność, wprowadzić świeże dialogi pisane przez samego Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, a aktorom stworzyć oryginalne kreacje aktorskie.

"Za winy niepopełnione", 28 sierpnia, 14:00

Kolejna dramatyczna rola w dorobku aktora, który tym razem zagrał Torenca, złego do cna wspólnika bohatera filmu. Eugeniusz Bodo po raz kolejny stanął także po drugiej stronie kamery. Jego reżyseria jak i gra aktorska spotkały się z dużym uznaniem krytyki, zwłaszcza doceniono ogromny potencjał aktora do ról dramatycznych.

TS
Dom Spotkań z Historią
Ostatnia aktualizacja:  21.07.2016
Zobacz również
fot. DSH/FN
Złapano właściciela największego na świecie serwisu z torrentami
Filmowi stypendyści „Gaude Polonia”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll