PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W programie jubileuszowego 10. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą znalazły się filmy m.in. Kuby Czekaja, Tomasza Wasilewskiego i Przemysława Wojcieszka. Festiwal potrwa od 30 lipca do 7 sierpnia 2016 roku.
Twórcy festiwalu Dwa Brzegi powoli zdradzają jego tegoroczny program, w którym znajdzie się spora dawka polskich produkcji fabularnych i dokumentalnych oraz spotkania z ich twórcami.

Na Dwa Brzegi zagości pokazywany na 72. MFF w Wenecji film "Baby Bump" Kuby Czekaja. Reżyser oraz aktorzy Agnieszka Podsiadlik i Sebastian Łach będą gośćmi festiwalu i odpowiedzą na pytania widzów w Black Red White Cafe.

Światowa premiera „Zjednoczonych Stanów Miłości” odbyła się na 66. Berlinale, gdzie film zdobył nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz. Na festiwalu Dwa Brzegi pojawią się reżyser i scenarzysta filmu Tomasz Wasilewski oraz odtwórczynie głównych ról – Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz.

Magdalena Cielecka w filmie "Zjednoczone Stany Miłości". Fot. Oleg Mutu.

Na festiwalu w Kazimierzu pokazany zostanie również najnowszy film Przemysława Wojcieszka „Knives out”. Film opowiada historię grupki znajomych, którzy spotykają się w letniskowym domku kilka lat po maturze; w luźnej atmosferze, pod wpływem alkoholu zaczynają uwalniać się tkwiące w nich fobie i demony. Widzowie zobaczą najnowszy film Marty Minorowicz pt. "Zud", który swoją światową premierę miał na tegorocznym Berlinale.

Dwa Brzegi i dokument

Pierwszym z dokumentów będzie „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” Pawła Łozińskiego, który osobiście zaprosi na film. Z kolei najnowszy dokument Pawła Łozińskiego został bardzo dobrze przyjęty na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. Ponadto zostaną pokazane filmy: "Mnich z morza" Rafała Skalskiego, który znalazł się w programie 69. MFF w Locarno (o jego produkcji reżyser opowie osobiście – na Dwa Brzegi przyleci prosto z Locarno) oraz "Walka z szatanem" w reż. Konrada Szołajskiego, który opowiada o rytuale egzorcyzmów. Po filmie odbędzie się dyskusja.

10. edycja Festiwalu Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 30 lipca - 7 sierpnia 2016 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Szczegółowy program Festiwalu będzie dostępny od 20 lipca na stronie: www.dwabrzegi.pl .

TS/MZ
Informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  16.07.2016
Zobacz również
fot. Robert Jaworski
Abel Korzeniowski nominowany do Emmy
Animator'2016 - znamy laueratów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll