PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  6.07.2016
Na pierwsze miejsce zestawienia wdrapała się animacja "Gdzie jest Dory".
Pierwszy weekend trzeciego kwartału był dość spokojny. W kinach sprzedano 339 567 biletów, czyli o kilka tysięcy mniej niż przed tygodniem. Typowa letnia frekwencja. Możliwe, że w przyszłym tygodniu będzie wyższa za sprawą pojawienia się drugiej odsłony "Iluzji".

Na czele zestawienia zmiany. Na pozycję lidera, w trzecim tygodniu wyświetlania, w końcu znalazła się animacja Pixara, "Gdzie jest Dory". Stało się to dzięki temu, że zainteresowanie produkcją wciąż jest wysokie, dzięki czemu film odnotował najniższy spadek zainteresowania w tym tygodniu - obejrzało go jeszcze 60 893 widzów. W sumie, po trzech tygodniach wyświetlania porządny już rezultat, ponad 440 tys. sprzedanych biletów. Na prawdziwy sukces animacja zapracowała w Stanach Zjednoczonych, gdzie okazała się być najszybciej zarabiającym tego typu filmem w historii badań Box Office (po trzech tygodniach ponad 371 mln dolarów wpływów).


Kadr z filmu "Gdzie jest Dory", fot. Disney.

Na drugim miejscu znalazła się premiera, fantastyczny film Stevena Spielberga "BFG: Bardzo Fajny Gigant". Film z Markiem Rylance'm obejrzało w pierwszy weekend wyświetlania 50 217 widzów. Film sprzedaje się dość przeciętnie w USA, gdzie, ta kosztująca 140 mln dolarów produkcja, zarobiła w pierwszy weekend jedynie 18 mln dolarów. Można było jednak podejrzewać, bowiem film nie jest typowym letnim blockbusterem.


Ruby Burnhill i Mark Rylance w filmie "BFG: Bardzo Fajny Gigant", fot. Monolith Films.

Na trzecim miejscu pozostało widowisko "Dzień Niepodłegłości: Odrodzenie". Film Rolanda Emmericha odnotował stosunkowo niewielki spadek oglądalności, na poziomie 34 proc. Tym samym blockbuster z Billem Pullmanem i Jeffem Goldblumem zainteresował jeszcze 40 580 widzów. Po dziesięciu dniach wyświetlania na koncie produkcji znajduje się widownia rzędu 162 tys. osób.


Kadr z filmu "Dzień Niepodległości: Odrodzenie", fot. Imperial - Cinepix.

Na czwarte miejsce spadł najbardziej kasowy horror ostatnich lat. "Obecność 2" Jamesa Wana wciąż walczy o wynik, który już teraz jest znakomity. Produkcja z Patrickiem Wilsonem i Verą Farmigą zgubiła co prawda ponad połowę widowni, ale zainteresowała jeszcze 36 666 osób. Po trzech tygodniach wyświetlania - ponad 396 tys. sprzedanych biletów.

Dopiero na piątym miejscu wystartowała superprodukcja Davida Yatesa (reżysera kilku odsłon "Harry'ego Pottera"), "Tarzan: Legenda". Film z Alexandrem Skarsgårdem w tytułowej roli przyciągnął na starcie skromne 30 918 widzów. Średnia widzów na ekran niska - jedynie 164 osób.


Alexander Skarsgård w filmie "Tarzan: Legenda", fot. Warner Bros.

W kinach pojawiła się także komedia Rawsona Marshalla Thurbera "Agent i pół". Film, którego gwiazdami są Dwayne Johnson i Kevin Hart, zainteresował na starcie 23,013 widzów. Wygrał więc nieznacznie z inną premierą, familijną włoską produkcją " Tini: Nowe życie Violetty". Film przyciągnął na starcie  22,925 osób. Warto dodać, że w 2014 roku produkcja "Violetta: Koncert" zgromadziła w sumie przed ekranami 102 tys. osób.

Poza czołówką znalazł się premierowy "Kosmos". Ostatni film Andrzeja Żuławskiego obejrzało 5 150 kinomanów na 46 ekranach. Natomiast film biograficzny z Omarem Sy, "Chocolat" przyciągnął w pierwszy weekend 1 958 zainteresowanych na 30 kopiach.


Kadr z filmu "Kosmos", fot. Bomba Film.

Premiery od najbliższego piątku: kryminał "Iluzja 2"; thriller "Noc oczyszczenia: Czas wyboru"; francuski komediodramat "Subtelność"; australijski film familijny "Szajbus i pingwiny"; chińska animacja "7 krasnoludków i Królewna Śnieżka - Nowe przygody".
Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  6.07.2016
Zobacz również
fot. Disney
NInA Na Oko – rusza cykl pokazów dokumentów muzycznych
Premiera "Zjednoczonych Stanów Miłości" na Nowych Horyzontach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll