PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  29.06.2016
Najnowszy film Patryka Vegi - „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” - w kinach już w listopadzie 2016 roku.
- W kinie policyjnym kobieta zawsze była uprzedmiotowiona. Nosiła teczkę z aktami za facetem, albo była podawaczem kwestii. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” stanowi pod tym względem absolutną rewolucję. Po raz pierwszy w historii gatunku to kobiety będą determinowały wydarzenia w filmie i to z punktu widzenia ich emocji zostanie prowadzona historia. W filmie mamy losy kilku policjantek i dziewczyn z drugiej strony barykady. Podobnie jak w „Nowych porządkach” wszystkie sceny i dialogi są przeniesione 1 do 1 z prawdziwego życia, w którym występują pierwowzory filmowych bohaterek – uważa Patryk Vega, reżyser i scenarzysta filmu "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Odtwórca roli socjopatycznego gangstera o pseudonimie Cukier określa ten film jako „skok na bungee, wykonany bez liny” i jest przekonany, że trylogia "Pitbulla" przejdzie do historii polskiej kinematografii. Podobnie sądzi Piotr Stramowski, filmowy Majami. – Od razu nasuwa mi się skojarzenie z trylogią Batmana w reżyserii Christophera Nolana – mówi aktor i wskazuje, że kontynuacja „Nowych porządków”, przynosi prawdziwą rewolucję w gatunku.

Alicja Bachleda-Curuś i Sebastian Fabijański w filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Fot. Anna Gostkowska.
 
Po raz pierwszy w historii akcja zostanie ukazana z punktu widzenia kobiet. "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" to nie tylko doskonałe kino sensacyjne, pełne charakterystycznego dla serii humoru, ale również wielkie emocje i uczucia, pełnokrwiści bohaterowie i aż 5 filmowych damsko-męskich duetów.- To film pełny bardzo mocnych i wyrazistych postaci kobiecych. Patryk Vega odczarowuje w nim stereotypowy obraz policji, w której największe sukcesy odnoszą mężczyźni. Pokazuje siłę kobiet. I to jest wspaniałe! – cieszy się Maja Ostaszewska. - Niebezpieczne kobiety dostarczą wam wielu fantastycznych, groźnych, ale i śmiesznych wrażeń – podsumowuje Andrzej Grabowski.
 
Andrzej Grabowski, Artur Żmijewski i Piotr Stramowski w filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Fot. Anna Gostkowska.
  
Druga część filmowej trylogii zagości w kinach 11 listopada 2016 roku. Obok przywołanych już nazwisk w obsadzie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" znaleźli się również: Artur Żmijewski, Alicja Bachleda-Curuś, Joanna Kulig, Magdalena Cielecka, Anna Dereszowska oraz Agnieszka Rylik – mistrzyni Europy i wielokrotna mistrzyni świata w boksie zawodowym. Na duży ekran powróci również Tomasz Oświeciński jako kultowy Strachu. A u boku Andrzeja Grabowskiego wystąpi jego córka – Zuzanna Grabowska.
 Anna Dereszowska i Andrzej Grabowski w filmie "Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Fot.Anna Gostkowska.
 
W 2015 roku 40 proc. funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii paliwowej, której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić… Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski) – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijański), socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina (Alicja Bachelda-Curuś) właśnie wychodzi z więzienia…
 

 
MZ
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  29.06.2016
Zobacz również
fot. Anna Gostkowska
"Obecność 2" wciąż na czele
[foto] Olszańska i Pieczka w "Synu Królowej Śniegu"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll