PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W Warszawie padł ostatni klaps na planie komedii „Po prostu przyjaźń” w reż. Filipa Zylbera. W filmie wystąpią m.in.: Agnieszka Więdłocha, Magdalena Różczka, Sonia Bohosiewicz, Bartłomiej Topa, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski i Marcin Perchuć. Premiera filmu jest zaplanowana na 6 stycznia 2017 roku.
"Po prostu przyjaźń" to wielowątkowa komedia o grupie przyjaciół. Są ze sobą na dobre i złe, na zawsze. Aż pewnego dnia... Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian  (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić.

Ivanka (Magdalena Różczka), singielka i menadżerka na wysokich obcasach, postanawia mieć dziecko, pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska). Stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady.

Tymczasem zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie.


Piotr Stramowski i Maciej Zakościelny. Fot. Franek Mazur/Agencja Gazeta.

Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór dla bohaterów komedii "Po prostu przyjaźń" oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.


Agnieszka Więdłocha i Aleksandra Domańska. Fot. Aleksandra Grochowska/Next Film.

Reżyserem filmu jest Filip Zylber znany przede wszystkim jako reżyser popularnych seriali m.in. "Lekarzy", "O mnie się nie martw", "Ojciec Mateusz", "Prawo Agaty", "Fala zbrodni", a także wielu spektakli Teatru telewizji np. "Pani Hapgood", "Disneyland" czy "Ketchup Schroedera". Filip Zylber jest także reżyserem filmu "Pożegnanie z Marią" z 1993 roku według Tadeusza Borowskiego z Agnieszką Wagner i Markiem Bukowskim w rolach głównych.

Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek, który na koncie ma m.in. film "Król życia" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej i słynny spektakl Teatru Telewizji "Moralność pani Dulskiej" w reż. Marcina Wrony.

Scenarzystką filmu jest Karolina Szablewska – autorka pierwszej części „Listów do M.” Tekst zainspirował twórców, którzy uznali, że pojawiła się szansa, aby powstał zabawny film, w lekkiej formie dotykający bardzo ważnego tematu, jakim jest przyjaźń.


Magdalena Różczka i Maciej Zakościelny. Fot. Franek Mazur/Agencja Gazeta.

- Nie mogę się doczekać filmu, poważnie! – mówiła Magdalena Różczka ostatniego dnia na planie - Czytając scenariusz, wyobrażałam sobie, jaki może być efekt końcowy i myślę, że naprawdę warto będzie zobaczyć ten film. Mam nadzieję, że widzowie obejrzą go z  uśmiechem - powiedziała Różczka.
 
Wielcy polscy aktorzy

W filmie Filipa Zylbera wystąpią również niezwykle uznani aktorzy: Anna Polony, Jan Peszek oraz Piotr Fronczewski.

Film trafi do kin 6 stycznia 2017 roku.


Piotr Stramowski i Maciej Zakościelny. Fot. Aleksandra Grochowska/Next Film.
TS
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  27.06.2016
Zobacz również
fot. A. Grochowska/Next Film
Zgłoś film na Festiwal „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”
Akademia Zawodowców w ramach Kameralnego Lata
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll