PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  3.06.2016
„Kochaj” - nowy film Marty Laryssy Plucińskiej wchodzi na ekrany kin 3 czerwca 2016 roku. Komedia realizowana była w Płocku – jednym z najbardziej fotogenicznych polskich miast. Co ciekawe, miasto zaangażowało się w produkcję zarówno organizacyjnie, jak i finansowo.
„Kochaj”  - nowy film Marty Laryssy Plucińskiej wchodzi na ekrany kin 3 czerwca 2016 roku. Komedia  realizowana była w Płocku – jednym z najbardziej fotogenicznych polskich miast. Co ciekawe, miasto zaangażowało się w produkcję zarówno organizacyjnie, jak i finansowo.

Współczesny Płock stał się miejscem przygód  nieco zwariowanych i mocno niepokornych dziewczyn. Wypadł w tej roli doskonale – w dużej mierze to zasługa znakomitych zdjęć Bogusława Godfrejowa. Filmowe przyjaciółki przemierzają urokliwe ulice miasta w szalonej zabawie w wieczór panieński jednej z nich. Płockie plenery są także tłem ślubnej uroczystości jednej z dwóch uroczystości ślubnych. Choć reżyserka obdarza swoje bohaterki sporą dozą drapieżności, zachowuje jednocześnie jedną z najważniejszych cech komedii romantycznej – wyeksponowane piękno plenerów: przyrody i architektury.

Ekipa na molo, fot. Mikołaj Tym / Federico Film

- Płock to wyjątkowe miasto. Razem z ekipą pracowaliśmy tam siedem dni, ale przygotowując film, spędziłam na miejscu niemal dwa tygodnie. Zdjęcia do ''Kochaj'' realizowaliśmy głównie na molo, które jest niezwykle malownicze. Ale tak naprawdę w Płocku jest mnóstwo ciekawych miejsc. Piękny rynek, Muzeum Secesji - jedyne w Polsce, wspaniała atmosfera... – mówi Marta Plucińska. - To dlatego właśnie w Płocku zorganizowaliśmy uroczystą prapremierę - 23 maja, podczas której spotkała nas niespodzianka, ku zaskoczeniu wszystkich, jeden z widzów publicznie oświadczył się swojej partnerce, która oczywiście powiedziała TAK. 

-  Dzięki plenerom w Płocku i wspaniałej scenografii Anny Niemiry i kreatorki naszych uroczystości ślubnych Katarzyny Gajek, udało nam się stworzyć na planie naprawdę bajkową, romantyczną atmosferę – dodaje reżyserka.

Reżyserka Marta Plucińska z aktorkami na molo w Płocku, fot. Mikołaj Tym / Federico Film

O  udział Płocka w produkcji filmu zapytaliśmy Edytę Mierzejewską z Urzędu Miasta. - Zgodnie ze Programem Rozwoju Turystyki Miasta, Płock robi różne działania w kierunku city placementu, co ma ogromną korzyść wizerunkową dla miasta. Taka forma reklamy wspiera pozycjonowanie miasta, wpływa na zwiększenie jego atrakcyjności i pozwala przedstawić walory o jakich nikt do tej pory nie słyszał ani nie miał okazji zobaczyć – mówi przedstawicielka ratusza. Dodaje, że do decyzji o zaangażowaniu się w realizację zadecydowała obsada filmu, reżyseria oraz producent, który wyprodukował film „Mój Rower”.
 
Interesujący jest pomysł na konstrukcję prawną tego przedsięwzięcia: miasto podpisało umowę z producentem filmu na świadczenie usług promocyjnych na rzecz miasta w kwocie 200.000 zł brutto.

Zapytana o szczególne walory Płocka, Edyta Mierzejewska wyjaśnia -  Miasto jest dumne przede wszystkim ze swojego położenia na Wzgórzu Tumskim z pięknym widokiem na Wisłę i Zalew Sobótka. Miejsce to ma ogromny potencjał turystyczny i promocyjny.

Marta Plucińska, Roma Gąsiorowska, fot. Mikołaj Tym /  Federico Film

  Jest szansa, że Urząd będzie wspierał inne produkcje realizowane na tym terenie. - Miasto jest otwarte na tego typu działania i widzi w tym ogromny potencjał promocyjny. Jednakże środki publiczne są bardzo ograniczone i z dużą starannością analizujemy tego typu oferty – dodaje ostrożnie Mierzejewska.

Film powstał w firmie Federico Film, producentem „Kochaj” jest Paweł Pluciński. Film dystrybuuje Kino Świat. W rolach głównych zobaczymy, obok Olgi Bołądź, Małgorzatę Kożuchowską, Romę Gąsiorowską, Aleksandrę Popławską, Magdalenę Lamparską, Piotra Machalicę, Piotra Polka, Michała Żurawskiego i Michała Czerneckiego.


Scena wesela na molo, fot. Mikołaj Tym / Federico Film
 

 
 

Anna Wróblewska
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  3.06.2016
Zobacz również
fot. Federico Film
56. Krakowski Festiwal Filmowy: Nowe polskie dokumenty
Koniec zdjęć do "Wołynia"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll