PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Od 1 czerwca 2016 roku będzie w samolotach niemieckiego przewoźnika będzie można obejrzeć rodzime produkcje filmowe w polskiej oraz angielskiej wersji językowej.
Bedą to laureaci Oscarów: "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego i "Piotruś i wilk" w reżyserii Suzie Templeton oraz nagrodzony za najlepszą reżyserię na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego, zwycięzca Konkursu Filmów Dokumentalnych podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie "Deep Love" Jana P. Matuszyńskiego, a także nagradzany na festiwalach i lubiany przez widzów film Waldemara Krzystka "80 milionów".  - To dla nas wielka satysfakcja, że filmy polskich twórców będzie można obejrzeć w samolotach tak renomowanego i cenionego przez pasażerów przewoźnika jak Lufthansa – powiedziała Katarzyna Mazurkiewicz, pełnomocnik dyrektor PISF ds. Współpracy Międzynarodowej. Pięć wybranych tytułów to produkcje reprezentatywne dla polskiej kinematografii ostatnich lat. To filmy, które odniosły międzynarodowy sukces oraz zyskały uznanie i popularność wśród widzów – dodała.


Fot. Mat. prasowe Lufthansy.

- Bardzo cieszymy się, że polskie filmy wzbogacą naszą szeroką ofertę ponad 100 filmów w 9 językach. Program rozrywki pokładowej Lufthansy gwarantuje świetną zabawę podczas podróży – zarówno na ekranie monitora w oparciu fotela na rejsach międzykontynentalnych, jak i w rozrywkowej aplikacji mobilnej Lufthansy podczas wybranych rejsów średniej długości. Nieustannie inwestujemy w nasz produkt pokładowy, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów – powiedział Frank Wagner, country manager Lufthansa Group w Polsce. Poprzez inicjatywę jaką jest Picture Poland, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Lufthansa umożliwiają licznej grupie odbiorców kontakt z tytułami reprezentującymi różne rodzaje i gatunki filmowe. Dotarcie do tak licznej grupy widzów, jakimi są pasażerowie linii lotniczych, daje zupełnie nowe możliwości zwiększenia wiedzy – szczególnie u cudzoziemców – o tym, jak ważne i dobre filmy powstają w Polsce.

Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego „Promocja polskiego kina za granicą”. Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za realizację Picture Poland odpowiada agencja Movie Mates.


MZ
PISF
Ostatnia aktualizacja:  1.06.2016
Zobacz również
fot. Mat. prasowe Lufthansy
"Gry uliczne" po 20 latach
„Scoring4Polański” na 9. Festiwalu Muzyki Filmowej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll