PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jakie mechanizmy produkcji, edukacji i finansowania stoją za sukcesem amerykańskich produkcji? Co sprawia, że w niektórych europejskich krajach powstają wybitne tytuły, a w innych jest ich bardzo niewiele? Gdzie się podziały Polskie seriale? Kto ogląda seriale i kim jest showrunner? – na te pytania odpowiedzi poszukają polscy i zagraniczni goście podczas festiwalu NInA Wersja Beta „Nowa fala seriali” 19-22 maja 2016 roku.
Kulisy serialowej rewolucji
Drugi dzień festiwalu, piątek, 20 maja upłynie pod znakiem dyskusji i debat wokół najważniejszych kwestii związanych z produkcją seriali. Festiwalowy dzień o godz. 10.00 otworzy panel „Kulisy rewolucji” z udziałem zagranicznych gości festiwalu: Francesco Capurro - koordynatora największego festiwalu serialowego w Europie – Europejskiego Forum Koprodukcyjnego Series Mania; Iana Macdonalda - medioznawcy, wykładowcy Uniwersytetu w Leeds; Vincenta Lannoo - belgijskiego reżysera, scenarzysty i producenta seriali i filmów fabularnych, twórcy serialu „Trepalium” wyprodukowanego przez francuską telewizję Arte, a także Christiana Wikandera - scenarzysty i producenta telewizyjnego, odpowiedzialnego między innymi za „Most nad Sundem” i „Prawdziwych”.

Rozmowę o tym, co nowego jest w nowej fali seriali, co przyczynia się do sukcesu amerykańskich produkcji, a wreszcie co sprawia, że w niektórych krajach europejskich powstają wybitne tytuły a w innych jest ich bardzo niewiele poprowadzi Michał Oleszczyk.

Więcej na stronie: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/kulisy-rewolucji-dyskusja/
 

Gdzie się podziały polskie seriale?
Tuż po nim, o 11.45, odbędzie się dyskusja o tym, „Gdzie się podziały polskie seriale?”, kiedy przestaniemy tęsknić za „Alternatywy 4”, dlaczego mamy w Polsce tak mało nowych, autorskich seriali i czy stać nas tylko na kopiowanie zachodnich tytułów? Uczestnicy polskiego panelu: Maciej Chmiel - dyrektor Programu 2 Telewizji Polskiej, dziennikarz telewizyjny i radiowy, producent; Maciej Kubicki - producent kreatywny, story edytor i prowadzący zespoły scenariuszowe między innymi „Paktu” i „Bez tajemnic”; Oriana Kujawska - kierowniczka literacka ds. seriali w telewizji TVN; Magdalena Łazarkiewicz - scenarzystka, reżyserka filmowa i telewizyjna, współautorka między innymi „Ekipy” i „Głębokiej wody” i Maciej Strzembosz - producent filmowy, scenarzysta i reżyser, członek Polskiej Akademii Filmowej - wspólnie zastanowią się co można zrobić, aby wspierać ambitne produkcje i jaka jest – w tym kontekście – misja instytucji publicznych.

Dyskusję poprowadzi Błażej Hrapkowicz, a poprzedzi ją pokaz krótkiego reportażu – sondy, którą przeprowadził wśród polskich scenarzystów i producentów serialowych Piotr Januszewicz.

Oba panele będą transmitowane na żywo na stronie NInA i w portalu Ninateka (ninateka.pl).  Więcej na stronie: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/polskie-seriale-dyskusja/


Publiczność vs branża
Nieco później, o 14.45 swoją premierę będzie miał dokument „Seryjni” o serialowej publiczności, w którym twórcy filmu, vlogerzy z kanału jakbyniepaczec, rozmawiają z przedstawicielami serialowej publiczności, a także z teoretykami, specjalizującymi się w rynku telewizyjnym.

Chwilę później o tym, kim jest polski widz serialowy, jakie ma zwyczaje, gdzie, kiedy, z kim i co ogląda będą wspólnie zastanawiać się: Jakub Majmurek - publicysta, krytyk filmowy; Joanna Nowakowska (prowadzi projekty badawcze związane z rynkiem wideo) i Kaja Szafrańska - vlogerka z jakbyniepaczec, miłośniczka i znawczyni seriali. W sekcji poświęconej publiczności zaprezentowane zostaną wyniki badań oglądalności wideo w sieci, które specjalnie z okazji festiwalu przeprowadziła firma MEC Global. Rozmowę poprowadzi Mateusz Halawa

Podczas festiwalu polską premierę będzie miał dokument „Showrunners” o twórcach amerykańskich seriali, specjalna sekcja „Odkrycia serialowe” podczas której goście festiwalu zarekomendują warte obejrzenia, a mniej znane seriale, a także Writers’ Room, czyli specjalny warsztat dla scenarzystów, będący symulacją profesjonalnego pokoju scenarzystów. 


Seriale a media interaktywne
Przestrzenią do wymiany wiedzy i doświadczeń dla twórców i entuzjastów mediów interaktywnych, ale także tych wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat internetowego życia seriali będzie spotkanie Story Code, które odbędzie się podczas festiwalu. Story Code to międzynarodowa społeczność, skupiająca osoby poszukujące nowoczesnych form narracji. W NInA, w sobotę 21 maja Vincent Lannoo z telewizji Arte na przykładzie serialu „Trepalium” (dystopijnej wizji Ziemi podzielonej murem na dwa światy: bogaty i biedny) i towarzyszącej mu interaktywnej produkcji „A l’ombre de Mur, journal d’un inutille” opowie o tym, jak budować historie przy jednoczesnym wykorzystaniu kilku kanałów komunikacji. Spotkanie poprzedzi projekcja pierwszego odcinka serialu. Z kolei przedstawiciele agencji Mimo.ooo przedstawią wyniki dotychczasowej pracy nad pierwszym polskim serialem "360 stopni".

Więcej na stronie: http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/storycode-4/


Szczegółowy program Festiwalu:
http://www.nina.gov.pl/projekty/festiwal-nina-wersja-beta-nowa-fala-seriali/program/

 


AK
NInA
Ostatnia aktualizacja:  16.05.2016
Zobacz również
fot. NInA
Nabór filmów do konkursów MFF Etiuda&Anima 2016
"Moje córki krowy" na DVD
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll