PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  16.05.2016
Film Kingi Dębskiej trafi do sklepów 19 maja 2016 roku.
"Moje córki krowy" to jeden z największych przebojów kinowych tego roku. Film w kinach obejrzało ponad 720 tys. widzów. Obraz autorki „Helu” został także doceniony na najważniejszych imprezach filmowych: Nagroda Publiczności i Dziennikarzy w Gdyni 2015, Orły 2016: Najlepszy Scenariusz i Nagroda Publiczności, Najlepszy Film XXIII edycji Prowincjonaliów, Nagroda Publiczności 30. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej oraz Nagroda Publiczności na Netia Off Camera. W rolach głównych wystąpiła plejada znakomitych aktorów: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat.

 

Obraz Kingi Dębskiej to wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. Marta odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę. W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem. Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Wydanie DVD zostanie wzbogacone o dodatki w postaci niewykorzystanych scen, materiału zza kulis oraz making ofu. We współpracy z Fundacją Kultury Bez Barier film będzie też dostępny dla osób upośledzonych sensorycznie. Na płycie znajdzie się audiodeskrypcja filmu oraz polskie napisy dla osób niesłyszących, a także napisy angielskie i włoskie.

Oficjalny zwiastun  "Moje córki krowy""Moje córki krowy": https://www.youtube.com/watch?v=m9joeE3-UUs">: https://www.youtube.com/watch?v=m9joeE3-UUs.

AK
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  16.05.2016
Zobacz również
fot. Kino Świat
Panele i dyskusje festiwalu NInA Wersja Beta „Nowa fala seriali”
12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll