PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Powiększa się obsada najnowszego filmu Lecha Majewskiego "Dolina Bogów". Magazyn "Variety" podał, że w filmie wystąpi John Malkovich. Słynny aktor i reżyser dołączył m.in. do Charlotte Rampling i Josha Hartnetta. Kolejna część zdjęć rozpoczyna się już 18 maja 2016 roku. Film w dużej części realizowany jest w Polsce.
Josh Hartnett na Off Plus Camera w Krakowie w 2013 r. Fot. Gabriela Szewczyk/Off Camera. 

Wspaniała obsada

W lutym informowaliśmy o dołączeniu do obsady „Doliny Bogów” Charlotte Rampling, która zagrała już u Lecha Majewskiego w cenionym filmie "Młyn i krzyż". Wśród wcześniej podawanych członków obsady znaleźli się m.in.: Josh Hartnett i John Rhys-Davies. W marcu obsadę poszerzyli Berenice Marlohe, która zagrała ostatnio m.in. w "Skyfall" i Keir Dullea odtwórca roli Dave’a Bowmana w filmie "2001: Odyseja kosmiczna" Stanleya Kubricka.

 John Rhys-Davies na Off Plus Camera w Krakowie w 2013 r. Fot. Joanna Pieczara/Off Camera.

Baśń dla dorosłych


"Dolina Bogów" jest filmem-baśnią dla dorosłych opartą na jungowskim symbolu kamienia - informuje producent wykonawczy Domino Film - Akcja filmu toczy się współcześnie, częściowo w realnym świecie, częściowo w świecie wykreowanym. 

Pierwszy wątek filmu to "materializacja" archaicznej legendy Indian Navajo. Widzowie będą świadkami niezwykłej historii, która ma swoją rację bytu tylko w legendach plemion Indiańskich lub właśnie w naszym filmie - dodaje Domino Film.

Drugi to wątek najbogatszego człowieka na ziemi, Wesa Taurosa w tej roli John Malkovich, eksperymentującego na sobie możliwości jakie daje nieograniczony pieniądz. Dotknięty osobistą tragedią śmierci żony i córki Tauros usiłuje znaleźć zapomnienie w prowadzeniu ekscentrycznego życia.

Trzeci wątek to historia narratora–pisarza Johna Ecasa w tej roli Josh Hartnett, którego nieposkromiona wyobraźnia "poprawia" rzeczywistość, przenosząc ją w świat fantazji. Pisarz opisuje życie Wesa Taurosa i przyjmuje zaproszenie do jego posiadłości. Jego początkowa ciekawość i chęć poznania bogatego dziwaka przeradza się szybko w chęć powrotu do swojej rzeczywistości. Wszystkie te powyższe elementy przeplatają się, aby w końcu połączyć się w jedną scaloną historię ze wspólną puentą.

Charlotte Rampling w filmie "45 lat". Fot. Solopan.

Film powstaje w języku angielskim

Film jest koprodukcją polsko-amerykańsko-luksemburską. Ze strony polskiej film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Miasto Katowice. Koproducentami są Odra-Film, Silesia Film, Centrum Technologii Audiowizualnych, Fundacja Tumult, Lumicon i Lightcraft. Polskim producentem wykonawczym "Doliny Bogów" jest Domino Film.

W Polsce powstanie zasadnicza część zdjęć

Na Dolnym Śląsku ekipa odwiedzi takie miejsca jak: Wrocław, Opactwo Cystersów w Lubiążu, Zamek Książ czy Zamek Czocha. Realizacja zaplanowana jest na drugą połowę maja. Na początku czerwca plan filmowy przeniesie się na Górny Śląsk i będzie realizował sceny do filmu m.in. w Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Zamkowym w Pszczynie czy w Pałacu Dietla w Sosnowcu. Zdjęcia do „Doliny Bogów oprócz Polski będą realizowane także w stanie Utah w USA i we Włoszech.

Budżet najnowszego filmu Lecha Majewskiego szacowany jest na 16,5 mln zł, w tym 3,5 mln zł pochodzi z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Premiera najprawdopodobniej odbędzie się pod koniec 2017 roku.
Tomasz Sztuka
Variety/Silesia Film/Domino Film
Ostatnia aktualizacja:  10.05.2016
Zobacz również
fot. Monolith Films
Ruszył nabór filmów na Watch Docs 2016
[wideo] Jest już zwiastun "Jak uratować mamę"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll