PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Łódzki Fundusz Filmowy dofinansuje: trzy filmy fabularne, dwa dokumentalne i jeden animowany. Wsparte zostaną m.in. "‪Powidoki‬" Andrzeja Wajdy i "‪Wołyń‬" Wojtka Smarzowskiego.
Znane są wyniki tegorocznego konkursu Łódzkiego Funduszu Filmowego. Komisja konkursowa zarekomendowała sześć projektów filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych związanych z Łodzią, bądź realizowanych na terenie miasta i województwa łódzkiego. Otrzymają one zaproszenie do podpisania umów koproducenckich.

Tegoroczna edycja konkursu jest edycją łączoną dla lat 2015-2016. Oznacza to, że do konkursu mogli aplikować producenci, którzy planują realizację zdjęć do filmów w tym roku, jak i ci, którzy zdjęcia w Łodzi i województwie łódzkim nakręcili w roku 2015.

Do konkursu złożonych zostało 28 wniosków z czego 26 pozytywnie przeszło ocenę formalną i zostało zakwalifikowanych do oceny merytorycznej (16 filmów fabularnych, 4 filmy animowane, 6 filmów dokumentalnych). Spośród nich, po merytorycznej ocenie eksperckiej komisja zarekomendowała 6 filmów.

Filmy fabularne:

· "Wołyń" reż. Wojciech Smarzowski, wkład koprodukcyjny w kwocie 418 200 zł brutto
· "Pomiędzy słowami" reż. Urszula Antoniak, wkład koprodukcyjny w kwocie 418 200 zł
brutto
· "Powidoki" reż. Andrzej Wajda, wkład koprodukcyjny w kwocie 246 000 zł brutto

Filmy dokumentalne:
· "Diagnoza" reż. Ewa Podgórska, wkład koprodukcyjny w kwocie 98 400 zł brutto
· "Biegacze" reż. Łukasz Borowski, wkład koprodukcyjny w kwocie 67 650 zł brutto

Filmy animowane:
· "Pamiętnik Florki 3", wkład koprodukcyjny w kwocie 147 600 zł brutto

Projekty oceniano pod kątem czterech głównych kryteriów: walorów artystycznych, potencjału frekwencyjno-festiwalowego, powiązania z Łodzią i regionem łódzkim oraz racjonalnością budżetu i wysokością środków pozostawionych na terenie Łodzi i regionu.

Oceny merytorycznej dokonali następujący eksperci: Ewa Borguńska, Andrzej Bart, Sławomir Fabicki (komisja filmów fabularnych), Zdzisław Kuczyński, Mirosław Dembiński, Andrzej Sapija (komisja filmów dokumentalnych), Krzysztof Rynkiewicz, Jacek Rokosz (komisja filmów animowanych).

Łódzki Fundusz Filmowy jest najstarszym regionalnym funduszem filmowym w Polsce. Od 2007 roku w jego ramach dofinansowano 47 produkcji na łączną kwotę sięgającą 5 390 000 złotych. Miasto Łódź wsparło m. in. zdobywczynię Oscara Idę w reż. Pawła Pawlikowskiego, nominowane do Oscara "W ciemności" w reż. Agnieszki Holland, "Mój rower" w reż. Piotra Trzaskalskiego, "Małe stłuczki" w reż. Ireneusza Grzyba i Aleksandry Gowin, "Obywatela" w reż. Jerzego Stuhra, "Miasto 44" w reż. Jana Komasy, "Sąsiady" Grzegorza Królikiewicza, animacje realizowane przez Se-Ma-For i Anima-Pol, czy filmy dokumentalne Roberta Glińskiego "Ślady i Kontrapunkt: Andrzeja Papuzińskiego. Od 2016 roku fundusz działa w strukturach instytucji ,,EC1 Łódź-Miasto Kultury’’ w Łodzi, oraz działa na zasadach koproducenta. Oznacza to, że fundusz ma większy wpływ na przebieg produkcji filmowej, promocję i dystrybucję filmu oraz udział w przyszłych zyskach z eksploatacji filmów w kinach, telewizji i na nośnikach cyfrowych takich jak DVD. Korzyścią dla producentów jest z kolei możliwość wcześniejszego otrzymania środków, ponieważ część wkładu koprodukcyjnego wypłacana będzie bezpośrednio po podpisaniu umowy. Łączny budżet rozstrzygniętej właśnie edycji wynosi 1 400 000 złotych brutto.
PZ
ec1lodz.pl
Ostatnia aktualizacja:  6.05.2016
Zobacz również
fot. SFP
"Piano" nagrodzone na Węgrzech
"Czułość" Emilii Zielonki zwycięża w Busan i Jenie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll