PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W lipcu 2016 roku padnie pierwszy klaps na planie pełnometrażowego debiutu fabularnego Ewy Bukowskiej – „53 wojny”. Scenariusz powstał na motywach książki Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”. Będzie to kolejny, pełnometrażowy debiut wyprodukowany przez Studio Munka.
Film „53 wojny” opowiada o miłości i skomplikowanej relacji między dwoma fascynującymi osobami, Anną i Witkiem, na tle bieżących konfliktów wojennych rozgrywających się w różnych częściach świata. To opowieść wielowymiarowa.

- Moją reżyserską inspiracją są filmy Hanekego: precyzyjna, wciągająca, narracja zwieńczona silną i zaskakującą pointą - wyjaśnia reżyserka i scenarzystka Ewa Bukowska - Pragnę poruszyć wyobraźnię widza i jego najgłębsze, złożone emocje tak dalece, jak potrafi to robić Wojtek Jagielski, w swoich książkach, które są w pierwszej kolejności przyczyną powstania książki Grażyny Jagielskiej, a teraz mojego opowiadania filmowego. Pragnę stworzyć obraz, który może stać się dla wielu formą terapii - mówi o produkcji Ewa Bukowska, która w Studio Munka-SFP w ramach programu „30 Minut” wyreżyserowała w 2013 roku film „Powrót”.


Fotos do filmu "Powrót" w reż. Ewy Bukowskiej. Na zdj. Marek Bukowski. Fot. Studio Munka-SFP.

Popławska i Żurawski w rolach głównych

W roli Anny zobaczymy Magdalenę Popławską. Partnerować jej będzie Michał Żurawski. Propozycję wzięcia udziału w filmie otrzymali Kinga Preis i Krzysztof Stroiński. Za zdjęcia do filmu odpowiada operator młodego pokolenia, dwukrotnie nagrodzony podczas festiwalu Młodzi i Film w latach 2012 i 2015, Tomasz Naumiuk. Kierownikiem produkcji jest Sylwia Rajdaszka.


Sylwia Rajdaszka, kierowniczka produkcji filmu "53 Wojny". Fot. Sylwia Olszewska/Studio Munka-SFP.

Studio Munka-SFP jest producentem krótkometrażowych i pełnometrażowych filmów debiutantów. W ramach programu „Debiut pełnometrażowy” wyprodukowano dotychczas pięć filmów. "Lęk wysokości" Bartosza Konopki i „Dzień Kobiet” Marii Sadowskiej były wielokrotnie nagradzane na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych. We wrześniu 2015 roku odbyła się premiera kinowa „Muru” Dariusza Glazera. Z kolei "Fale" Grzegorza Zaricznego i "Królewicz Olch" Kuby Czekaja są najnowszymi produkcjami Studia Munka-SFP, które w 2016 roku będą miały swoje festiwalowe premiery.

Koproducentami "53 wojen" są Canal+ , Chimney Poland, Wojciech Kabarowski Digital Movies. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Premiera filmu "53 wojny" zaplanowana jest na 2017 rok.
TS
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  9.05.2016
Zobacz również
fot. Kuźnia Zdjęć/Studio Munka-SFP
Polskie festiwale filmowe z dofinansowaniem
OKFA 2016 rusza w czerwcu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll