PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja Prezydent RP Andrzej Duda wręczył na Zamku Królewskim w Warszawie najwyższe polskie odznaczenia państwowe Ordery Orła Białego. Otrzymali je: Irena Kirszenstein-Szewińska, Michał Kleiber, Wanda Półtawska, Irena Romaszewska, Bronisław Wildstein oraz członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich Michał Lorenc.
Prezydent wraz z odznaczonymi Orderami Orła Białego. Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP.

- Dziękuję w imieniu Rzeczypospolitej za całe wasze dotychczasowe życie, wybitne życie - zwrócił się do odznaczonych Andrzej Duda. - Otrzymaliście dzisiaj Państwo najwyższe możliwe odznaczenie, przewidziane właśnie dla ludzi wybitnych. Jestem zaszczycony jako Prezydent Rzeczypospolitej, że mogłem je państwu wręczyć - dodał.
 
Jeden z najbardziej cenionych polskich kompozytorów filmowych Michał Lorenc otrzymał Order Orła Białego „w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za propagowanie wartości i znaczenia rodziny we współczesnym społeczeństwie, za chrześcijańskie świadectwo humanizmu i wkład w rozwój katolickiej nauki społecznej”.


Prezydent Andrzej Duda i Michał Lorenc. Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP.

Bogaty dorobek kompozytora

Michał Lorenc ma w dorobku muzykę m.in. do filmów: "Bal na dworcu w Koluszkach" i "Przedwiośnie" Filipa Bajona, "300 mil do nieba" i "Bandyty" Macieja Dejczera, "Krolla" i obu części "Psów" Władysława Pasikowskiego, "Pokuszenia" i "W imieniu diabła" Barbary Sass, "Mniejszego zła" Janusza Morgensterna, "Różyczki" Jana Kidawy-Błońskiego, "Czterech nocy z Anną" Jerzego Skolimowskiego, a ostatnio "Historii Roja" Jerzego Zalewskiego i czekającego na premierę "Smoleńska" Antoniego Krauzego.


5 nagród na Festiwalu w Gdyni

Michał Lorenc jest pięciokrotnym laureatem nagrody za najlepszą muzykę na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W 1992 roku zdobył nagrodę za muzykę do filmu Władysława Pasikowskiego "Psy", w roku 1995 na 20. FPFF - za muzykę do "Prowokatora" Krzysztofa Langa, w 1997 roku na 22. FPFF - za muzykę do filmu "Bandyta" Macieja Dejczera, w roku 2001 za "Przedwiośnie" Filipa Bajona, a ostatnio w 2007 roku za film "Wszystko będzie dobrze" Tomasza Wiszniewskiego.Prezydent wraz z odznaczonymi Orderami Orła Białego. 3 maja 2016 roku, Zamek Królewski w Warszawie. Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP.
TS
KPRP
Ostatnia aktualizacja:  4.05.2016
Zobacz również
fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Kino na Granicy z rekordową liczbą kinomanów
Festiwal w Kołobrzegu zmienia nazwę!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll