PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  27.04.2016
9 scenariuszy znalazło się w finale konkursu scenariuszowego Script Pro 2016. Finalistów wyłoniło jury pod przewodnictwem Anny Waśniewskiej-Gill. Laureatów poznamy 4 maja 2016 roku podczas festiwalu Netia Off Camera w Krakowie.
Jury w składzie: przewodnicząca Anna Waśniewska-Gill, Kinga Gałuszka,Małgorzata Jurczak, Magdalena Łazarkiewicz oraz Maciej Sobieszczański ostatecznie oceniło nadesłane prace scenariuszowe i wybrało 9 tekstów, które powalczą o nagrody w tegorocznej edycji konkursu Script Pro:

1) „Boże CiałoMateusz Pacewicz
2) „Długie pióraWojciech Kałużyński
3) „DziennikiIreneusz Grzyb, Dominik L. Marzec
4) „Gorzki fioletMarcin Ciastoń
5) „Król ucieczekMarcin Gwizdoń
6) „Magnetyczny HenioMonika Purzycka-Olchowik, Małgorzata Skolankiewicz
7) „Pod słońceMikołaj Łoziński
8) „Powrót do LegolanduKonrad Aksinowicz
9) „ProfanKristoffer Rus, Jarosław Stawirej
 
Scenariusze przysłane na konkurs, w większości, obrazują współczesne problemy, radości, lęki i nadzieje. Często ambitne w formie, sięgające szeroką wyobraźnią do przeszłości tej bliskie i trochę bardziej odległej, przede wszystkim poszukują prawdy o nas, tu i teraz. Najważniejsze, że wzbudzają emocje i dają odbiorcom paletę uczuć od miłości, przez współczucie, po katharsis. – tak o wyróżnionych 9 scenariuszach mówi przewodnicząca jury Anna Waśniewska-Gill.

Autorzy wszystkich scenariuszy, które znalazły się w finale otrzymają stypendia Polskiego Instytut Sztuki Filmowej, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje prace w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów.

Finaliści walczą też o nagrody finansowe: Nagrodę Główną – 20 000 zł, Drugą Nagrodę PISF – 12 000 zł, Trzecią Nagrodę PISF 8 000 zł oraz Nagrodę Specjalną Canal + w wysokości 15 000 zł.

Script Pro jest najważniejszym konkursem dla scenarzystów na początku kariery. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 205 scenariuszy. Spośród nich komisji selekcyjna w składzie Krzysztof Bizio, Filip Marczewski, Magdalena Sendecka, Małgorzata Sobieszczańska, Grażyna Trela oraz Michał Walczak wyłoniła projekty, spośród których jury wybrało finalistów. 

Konkurs Script Pro organizowany jest przez Szkołę Wajdy i Fundację Off Camera. Partnerem jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, a tegorocznym partnerem strategicznym Canal + .

Ponadto w ramach konkursu Script Pro Szkoła Wajdy, Fundacja OFF Camera i Canal + zapraszają na panel dyskusyjny „Od pomysłu do realizacji”, czyli development scenariusza filmowego i scenariusza serialu premium, który odbędzie się 4 maja w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) o godz. 12:30. Podczas panelu widzowie dowiedzą się m.in. o planach, najnowszych produkcjach i koprodukcjach Canal + , o roli edukacji filmowej w developmencie filmów i seriali premium oraz o nowym projekcie Canal + realizowanym we współpracy ze Szkołą Wajdy.

W panelu wezmą udział: Wojciech Marczewski, Anna Waśniewska-Gill, Anna Limbach-Uryn, Jakub Szurmiej. Po panelu odbędzie się pokaz pierwszego odcinka serialu kryminalnego „Porzucony według Harlana Cobena” („The Five”), a po seansie – masterclass pt. „British TV masterclass” wygłoszony przez Daniela Brocklehursta – współautora scenariusza serialu „Porzucony według Harlana Cobena” („The Five”). Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny.

Szczegóły na stronie: http://www.scriptpro.pl/ 

PZ
Script Pro
Ostatnia aktualizacja:  27.04.2016
Zobacz również
"Ojciec" od czerwca w kinach
Daniel Olbrychski jako ksiądz w międzynarodowej koprodukcji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll