PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Stowarzyszenie „Łączy Nas Bug” oraz Chełmski Dom Kultury organizuje spotkanie z twórcami filmu „Wołyń” połączone ze zbiórką wspierającą „Fundację na rzecz filmu Wołyń”.
- Powinniśmy zaangażować się w ukończenie tego filmu, bo jest on niezwykle potrzebny. My, mieszkańcy Chełma, rozumiemy tę potrzebę być może mocniej niż mieszkańcy innych regionów kraju. Tu, pośród nas, żyją osoby, które pamiętają jeszcze tamte dni, tamten dramat. Żyjemy na styku narodowości, kultur i religii - bliskie są nam ból i dramat tamtego pokolenia, dlatego odpowiedzieliśmy na apel Smarzowskiego, mimo że temat filmu jest kontrowersyjny - mówi Małgorzata Paździor-Król, dyrektor Chełmskiego Domu Kultury.

  Chełmski Dom Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem „Łączy Nas Bug” organizuje spotkanie z twórcami filmu "Wołyń" połączone ze zbiórką wspierającą „Fundację na rzecz filmu Wołyń”. Na spotkanie z mieszkańcami miasta przyjadą reżyser Wojtek Smarzowski, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Arkadiusz Jakubik. Spotkanie uświetni recital Lecha Dyblika. - W odpowiedzi na apel twórców filmu "Wołyń" organizujemy wydarzenie, z którego dochód przeznaczymy na rzecz dokończenia tego obrazu. Wszyscy, którzy zechcą przyjść na spotkanie, będą mogli zobaczyć dwa filmy Wojtka Smarzowskiego - "Wesele" i „Różę”. Dodatkowo przeprowadzimy licytację przedmiotów związanych z twórczością reżysera oraz zaprezentujemy materiały promujące film "Wołyń". Warto kupić wejściówkę na to wyjątkowe spotkanie, która będzie stanowić cegiełkę wsparcia realizacji „Wołynia”. To tylko 25 zł, a cel jest fantastyczny i niezwykle ważny - wyjaśnia M. Paździor-Król.

- Mamy zmontowany prawie cały, duży, epicki film o ludobójstwie na Kresach. Mam nadzieję, że to będzie ważne kino. Jesteśmy po pierwszych projekcjach. Pozytywnie o tym, co widzieli, wypowiadają się ludzie emocjonalnie związani z Kresami, a także historycy. I to jest dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że do zakończenia filmu brakuje nam jeszcze kilku dużych, zbiorowych, symbolicznych i ważnych dla wymowy scen. Z powodów finansowych nie udało się nam ich zrealizować w tamtym roku - mówi reżyser filmu Wojtek Smarzowski. - Temat naszego filmu odstrasza. Spółki, firmy, banki, które zazwyczaj wspierają budżety polskich filmów, na hasła: „ludobójstwo”, „rzeź”, „banderowcy”, „Ukraina” od razu się wycofują. Temat tego filmu parzy i dlatego pieniędzy szukamy wszędzie. No, może poza Rosją, z oczywistych powodów politycznych. Brakuje nam 2,5 mln zł. Każda złotówka jest cenna, a ja proszę o wsparcie - podsumowuje swój apel twórca „Drogówki”.

Wydarzenie odbędzie się 30 kwietnia 2016 roku w sali widowiskowej ChDK przy pl. Tysiąclecia 1 w Chełmie. Początek o godz. 15. Imprezie patronuje lubelski „Gość Niedzielny”.

AK
Chełmski Dom Kultury
Ostatnia aktualizacja:  15.04.2016
Zobacz również
fot. Chełmski Dom Kultury
Jubileusz Filmowy w Gdyńskim Centrum Filmowym
Chrzest Polski w internetowym kanale TVP
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll