PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
To hasło konkursu #63PL organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Off Camera.
Konkurs filmowy #63PL skierowany jest do młodych ludzi, w wieku 16–19 lat, którzy chcą odpowiedzieć na pytanie Czym jest dla Ciebie patriotyzm? Nie ma złych odpowiedzi. Nie oceniamy przekonań politycznych, poglądów, zasad życiowych, tylko artystyczne aspekty 63-sekundowego dzieła.

Organizatorom konkursu zależy na tym, aby dotrzeć do młodych odbiorców i zachęcić ich do pokazania, przedstawienia, czy też opowiedzenia w wybrany przez siebie sposób o tym, czym jest dla nich patriotyzm. Cenne dla nas jest indywidualne ujęcie tego tematu, dlatego też nie chcemy zawężać formy materiału – może być to animacja, fabuła, grafika – zaznacza Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zasady konkursu: od 13 do 29 kwietnia 2016 roku należy nagrać trwający do 63-sekund materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Może być kręcony smartfonem, kamerą czy aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał na pytanie konkursowe.  Nagrany materiał należy zamieścić w darmowym, wirtualnym dysku OnetDysk i udostępnić do oceny jury  na podany w regulaminie adres e-mail. 
 
Nagrody zostaną przyznane przez jury, w skład którego wchodzą, m.in.: Jan Ołdakowski (Muzeum Powstania Warszawskiego), Anna Trzebiatowska (Netia Off Camera) oraz Bartosz Węglarczyk (Onet.pl). Nagrodą w konkursie będzie specjalny pokaz zwycięskich filmów na festiwalu NETIA OFF CAMERA  – Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego, który odbędzie się 29 kwietnia – 8 maja 2016 roku w Krakowie. Dodatkowo, w serwisie Onet.tv zostanie utworzony dedykowany kanał #63PL–konkurs, na którym będą publikowane zgłaszane do konkursu materiały. Wybrane prace trafią również na stronę główną Onet.pl.  

Przewidziane są nagrody finansowe w wysokości:
I miejsce – 5000 zł
II miejsce – 3000 zł
III miejsce – 1500 zł

Zostanie również przyznana dodatkowa nagroda specjalna wysokości 3 000 zł w przygotowanej przez Grupę Onet.pl kategorii „Moment z historii Polski, z którego jestem dumny”. Każdy z finalistów będzie miał również możliwość odbycia stażu na planie filmowym jednej z największych polskich produkcji fabularnych ostatnich lat, historycznego filmu akcji o Janie Nowaku-Jeziorańskim pt. "Kurier" (reż. Władysław Pasikowski). Staż odbędzie się w 2017 roku. Więcej informacji można znaleźć na www.offcamera.pl i na stronie www.1944.pl

MZ
Netia Off Camera
Ostatnia aktualizacja:  13.04.2016
Zobacz również
Znamy polskie filmy 56. KFF
Warszawski radny chce kina na ścianie kamienicy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll