PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jubileuszową 30. Tarnowską Nagrodę Filmową Tarnowskie Centrum Kultury, organizator imprezy, postanowiło uczcić niezwykłymi koncertami.
Podczas "Wieczoru Tarnowskiego" (23 kwietnia 2016 roku, g. 19:00 w Marzeniu) artystyczną atrakcją wieczoru będzie męska grupa wokalna Monk, która od kilku lat podbija lokalny i zagraniczny (USA) rynek. Ich pojawienie się na 12 edycji TNF w 1998 r. z zestawem piosenek z polskich filmów fabularnych przyniosło niespodziewany efekt… Rok temu zaśpiewali Danucie SzaflarskiejAmado Mio” – jedną z ulubionych piosenek artystki, i to w setną rocznicę jej urodzin, które hucznie obchodziła w Tarnowie.

Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie kina Marzenie (Staszica 4) i on-line www.tck.pl od 18 kwietnia od godz. 14:00.

24 kwietnia, g. 19:00 - na scenie Centrum Sztuki Mościce odbędzie się wieczór z muzyką filmową Włodka Pawlika. Laureat nagrody „Grammy” wystąpi u nas w specjalnym projekcie Włodek Pawlik Trio Plus… z udziałem Ewy Bem, Piotra Machalicy i Piotra Zioły. Przypomną publiczności kilka evergreenów  z polskich filmów i seriali autorstwa takich autorów jak Henryk Wars, Władysław Szpilman, Krzysztof Komeda czy Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. No i oczywiście Włodek Pawlik z cudowną muzyką do filmów: „Rewers”, „Pora umierać”, „Wrony” czy ostatnio  „Kantor”.
Bilety w cenie 50 zł w przedsprzedaży do nabycia w kasie Centrum Sztuki Mościce (Traugutta 1) oraz on-line: www.mck.tarnow.pl , www.tck.pl , www.tarnowskanagrodafilmowa.pl 

Od 25 do 29 kwietnia o g. 19:00 na tarnowskim Rynku, w namiocie festiwalowym  ruszy cena klubowa złożona z artystów młodego pokolenia, którzy gdyby nie Mikromusic mogliby zostać ogłoszeni potencjalnymi autorami ścieżek do filmów jeszcze nienakręconych… 

To będzie pięć dni koncertowych z udziałem artystów takich jak: (25.04.) Piotr Zioła, (26.04.) Mikromusic i Skubas, (27.04.) Sayes, The Cuts, (28.04.) Coals, (29.04.) The Dumplings

Bilety w cenie 1 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK (Rynek 5) od 10:00 do 18:00 oraz w namiocie festiwalowym od 18:00 w dniu danego koncertu.

29 kwietnia, g. 19:00 warto wybrać się do Lusławic. Tam, w  Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego  odbędzie się koncert znakomitego Motion Trio z muzyką filmową m.in. Krzysztofa Komedy,  fragmentem z Krzysztofa Pendereckiego i własnymi kompozycjami uwiecznionymi w filmach. Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz video z motywami malarstwa krakowskiego artysty Jacka Sroki. W ten oto sposób magiczny świat akordeonów splecie się  po raz kolejny z ekranem filmowym.

Bezpłatne wejściówki będzie można rezerwować na stronie internetowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego od 20 kwietnia.

A na koniec - 30 kwietnia 2016 roku -  duża scena na Rynku i Koncert Galowy, który poprzedzi wręczenie nagród laureatom 30. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Muzycznie Galę uświetni orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza z koncertem zatytułowanym „Kazanecki”. Oprócz największych przebojów muzyki filmowej tego świetnego kompozytora takich jak tematy z filmów „Dom”, „Noce i Dnie”, „Czarne chmury” usłyszymy także kilka znakomitych bonusów autorstwa Komedy, Dębskiego i Kilara. Galę poprowadzi Marzena Rogalska, a  koncert Paweł Sztompke. Głównym partnerem Gali jest Grupa Azoty. Wstęp wolny.

Informacje o wykonawcach znajdują się na stronie Festiwalu: www.tarnowskanagrodafilmowa.pl 

PZ
TNF
Ostatnia aktualizacja:  7.04.2016
Zobacz również
Michał Rogalski: Historię tworzą zwykli ludzie
Barbara Hollender wiceprzewodniczącą FIPRESCI
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll