PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
16 kwietnia 2016 roku Warszawska Szkoła Filmowa zaprasza na dzień otwarty nowego kierunku Warszawskiej Szkoły Filmowej - Kreacja Dźwięku: Film, Telewizja, Gry. Wśród wykładowców nowego kierunku znaleźli się m.in.: Krzesimir Dębski, Marcin Przybyłowicz i Andrzej Artymowicz.
Nowy kierunek to jedyne w Polsce studia, które umożliwią zdobycie wiedzy i praktyki w udźwiękowianiu nie tylko klasycznych form, takich jak film, czy telewizja, lecz także gry wideo.

Studenci Kreacji Dźwięku, oprócz zdobywania szeroko pojętej edukacji medialnej, filmowej i kulturalnej, od początku nauki będą współpracować z uczniami innych dziedzin sztuki filmowej: reżyserii, montażu, sztuki operatorskiej, czy kreacji gier wideo. Będą brać udział w warsztatach pracy z aktorami, scenopisarskich czy montażowych.

Do kadry Uczelni dołączają:
Marcin Przybyłowicz: kompozytor, aranżer, sound designer. Absolwent Zakładu Jazzu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Komponuje muzykę do gier wideo i produkcji telewizyjnych. Największy rozgłos przyniosła mu praca przy grach z serii Wiedźmin - brał udział w wydawnictwie Wiedźmin - muzyka inspirowana grą, pracował nad dodatkową muzyką i udźwiękowieniem do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, wreszcie - jako kierownik muzyczny i kompozytor - odpowiada za oprawę muzyczną gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

  Andrzej Artymowicz: Pionier komputerowego zapisu i montażu dźwięku w Polsce. Absolwent i wykładowca Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Warszawie, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich (SFP), Polskiej Akademii Filmowej (PAF) oraz Interactive Audio Special Interest Group (IAsig). Konsultant oraz certyfikowany trener Apple Final Cut Pro. Szef Departamentu Symulacji Dźwiękowych w Precision Flight Controls Inc, USA.

Lucyna Kuśmierczyk: Mimo, że studiowała psychologię na Uniwersytecie Warszawskim od ponad dwudziestu lat pracuje jako producent w studiu dźwiękowym. Od 2008 roku jest współwłaścicielką Studia Melange, nie znajduje takiej rzeczy w organizacji pracy dźwiękowego studia postprodukcyjnego, która mogłaby ją zaskoczyć. Najpierw z konieczności, a potem z upodobania, od jakiegoś czasu zajmuje się również reżyserią nagrań.

Do kadry uczelni dołączą także: Wiesław Znyk, Maria Chilarecka, Ewa Pytka, Patrycja Bukowska i Michał Jankowski.

Warsztaty poprowadzą m.in.:

Krzesimir Dębski: Kompozytor, muzyk. Studiował kompozycję w poznańskiej Akademii Muzycznej. Jako skrzypek z zespołem "String Connection" koncertował od 1980 r. w niemal całej Europie oraz USA i Kanadzie. Jest laureatem I nagrody światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart (Belgia). Wielokrotnie zdobywał tytuł Najlepszego Skrzypka, Kompozytora, Aranżera Roku w ankietach magazynu Jazz Forum. W 1985 r. znalazł się na liście 10-ciu najlepszych skrzypków jazzowych amerykańskiego pisma Down Beat. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Tworzy muzykę jazzową, filmową, teatralną i eksperymentalną.

Wśród wykładowców znaleźli się także Maciej Zieliński i Staszek Koźlik.


WRÓB
Warszawska Szkoła Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  2.04.2016
Zobacz również
fot. Kuba Kiljan / Kuźnia zdjęć
Spotkanie z Ignacym Gogolewskim - zaproszenie
Rekonstrukcje cyfrowe: szlifowanie diamentów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll