PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Film Andrzeja Żuławskiego będzie można obejrzeć w trakcie 22. edycji imprezy, która odbędzie się w dniach 15 - 24 kwietnia 2016 roku w Warszawie.
Widzowie tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów będą mieli szansę zobaczyć około 70 filmów, z których ponad połowa pokazana będzie na polskich ekranach po raz pierwszy lub przed premierą kinową. To obrazy nieprzeciętne, nagradzane i oklaskiwane na międzynarodowych festiwalach filmowych.

22. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów odbędzie się w dniach 15 - 24 kwietnia. Seanse odbywać się będą w warszawskich kinach Praha oraz Apolonia. Bilety na każdy pokaz będą kosztowały tylko 8 PLN.
 
Wiosna Filmów to jedna z najciekawszych cyklicznych imprez kulturalnych w Warszawie, dająca widzom możliwość zobaczenia najlepszych filmów, docenionych przez jurorów, widzów i krytyków na całym świecie. W tym roku, zaledwie dwa miesiące po premierze festiwalowej, na Wiośnie Filmów będzie można zobaczyć uhonorowany Złotym Niedźwiedziem oraz Nagrodą Jury Ekumenicznego na tegorocznym Berlinale film „Fuocoammare. Ogień na morzu” (Fuocoammare) w reżyserii mistrza dokumentu społecznego - Gianfranco Rosiego.

A to dopiero początek kinowych atrakcji. Organizatorzy Festiwalu zapewniają, że podczas tegorocznej edycji nie zabraknie ani ciekawych filmów, ani spotkań z wybitnymi twórcami.

Filmy będą pokazywane w dziewięciu pasmach. Jednym z nich sekcja Mistrzowie Reżyserii – w paśmie prezentowane będą filmy, które otrzymały nagrodę za reżyserię. Widzowie zobaczą, między innymi, ostatni film Andrzeja Żuławskiego "Kosmos" (Cosmos), nagrodzony w 2015 roku Srebrnym Lampartem na MFF w Locarno. Warto też zwrócić uwagę na film „Belgica” (Belgica), najnowsze dzieła Feliksa Van Groeningena, reżysera przejmującego obrazu „W kręgu miłości”. Zaprezentowany zostanie również zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię na tegorocznym MFF w Berlinie film „Co przynosi przyszłość” (L’avenir).
 
Na uwagę miłośników polskiej kinematografii zwrócić uwagę powinna także sekcja Polskie Kino Na Świecie - polskie kino coraz bardziej odważnie przebija się do głównego nurtu festiwali światowych. Warto o tym przypominać i zwiększać świadomość sukcesów rodzimych produkcji za granicą. Widzowie będą mogli zobaczyć np. "Córki Dancingu", "Letnie przesilenie" czy „11 minut”. Po większości polskich filmów planowane są spotkania z twórcami.

Więcej szczegółów na temat na stronie http://www.wiosnafilmow.pl/ 
PZ
wiosnafilmow.pl
Ostatnia aktualizacja:  1.04.2016
Zobacz również
fot. Bomba Film
Tarnowska Nagroda Filmowa już po raz trzydziesty!
"Córki Dancingu" w Konkursie Głównym PKO OFF Camera
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll