PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Festiwal odbędzie się w dniach 23 - 30 czerwca 2-16 roku w Łodzi.
Zarówno przez program filmowy, jak i edukacyjny, organizatorzy pragną stworzyć platformę wymiany poglądów i inspirować do dyskusji na najbardziej aktualne tematy społeczne - a takim jest na pewno obecny kryzys imigracyjny w Europie. Program filmowy podzielony jest na kilka sekcji, m.in.: Transatlantyk Panorama, Transatlantyk Niezależni, Transatlantyk Docs, Transatlantyk ART., Transatlantyk Konfrontacje, Transatlantyk EKO, Inna Ameryka, Oscary 2016.

Transatlantyk Panorama jest zbiorem najważniejszych premier z międzynarodowych festiwali w sezonie 2015/2016, a Transatlantyk Konfrontacje to najbardziej odważne, niepokorne i nie pozostawiające widza obojętnym pokazy, których osią są konflikty realnie wpływające na kondycję współczesnego świata. W sekcji Transatlantyk Niezależni zobaczymy filmy docenione na największym festiwalu amerykańskiego kina niezależnego - Sundance Film Festival, z kolei Transatlantyk EKO prezentuje najciekawsze dokumenty poświęcone zagadnieniom ekologicznym. Inna Ameryka to powrót do prezentacji filmów, które opisują Amerykę nieznaną i nieodkrytą. Transatlantyk Docs to wybór kilkunastu filmów dokumentalnych poruszających najbardziej aktualne problemy społecznego, podczas gdy Transatlantyk ART jest specyficzną przestrzenią, która traktuje dokument jako środek wyrazu i opisu szeroko rozumianej sztuki - od muzyki poprzez taniec, sztukę plastyczną oraz performatywną. Oscary 2016 to jedyny w Polsce przegląd nominowanych do najbardziej pożądanej nagrody świata w kategorii filmów nieanglojęzycznych i pełnometrażowych dokumentów.

W samym sercu Łodzi stanie jedno z najpiękniejszych kin plenerowych na świecie. Łóżkoteka, czyli pięćdziesiąt wieloosobowych łóżek z baldachimami i zamontowanymi w środku ekranami, stanie już 16 czerwca w centrum Łodzi. „Młodość” Paolo Sorrentino, „20000 dni na Ziemi”, dokument o twórczości Nicka Cave’a czy "Dumni i wściekli" to pierwsze spośród 33 tytułów prezentowanych w tej niezwykłej sekcji.

Wszystkie seanse są bezpłatne (oprócz Łóżkoteki) - Transatlantyk Festival jest otwarty i dostępny dla każdego.

AK
PGNiG Transatlantyk Festival
Ostatnia aktualizacja:  30.03.2016
Zobacz również
Agnieszka Holland nakręci thriller psychologiczny
22. Polska Wiosna Filmowa
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll