PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Przed świtem” Łukasza Borowskiego oraz „Ostatni sezon” Sławomira Witka zakwalifikowały się do konkursów tegorocznej edycji festiwalu Hot Docs Canadian International Documentary. Oba dokumenty w Toronto będą miały swoje światowe premiery. Producentem filmów jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
23. edycja festiwalu Hot Docs odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 8 maja 2016 roku. Jest to  największy w Ameryce Północnej festiwal filmów dokumentalnych. Filmy zrealizowane w programie „Pierwszy Dokument” są jednymi produkcjami z Polski, spośród 48 krótkometrażowych dokumentów z całego świata, które znalazły się w programie kanadyjskiego festiwalu.

Przed świtem” Łukasza Borowskiego powalczy o nagrodę dla najlepszego krótkiego dokumentu oraz nagrodę publiczności w sekcji „Command + Control”. Dokument Borowskiego to historia nastoletniego stylisty fryzur o androgynicznej urodzie, który wraz ze swoim ojcem, byłym zapaśnikiem, przemierza bezdroża albańskich gór. "Przed świtem" jest intymnym portretem relacji między ojcem i synem, hołdem bezwarunkowej miłości pomimo tak wielu różnic. Za zdjęcia do dokumentu odpowiedzialny jest Michał Stajniak. Producentem wykonawczym filmu jest Studio Munka-SFP.

Z kolei „Ostatni sezon” Sławomira Witka pokazywany będzie razem z duńskim pełnometrażowym dokumentem ‘’The Islands and the Whales” w reżyserii Mike`a Daya. Witek, który jest także autorem zdjęć do swojego dokumentu, ma szansę również zdobyć nagrodę dla najlepszego krótkiego dokumentu oraz nagrodę publiczności. Jego dokument to historia, która trwa od zmierzchu do świtu i pokazuje połów bałtyckich rybaków - ojca i syna. Jest to czas wypełniony codzienną mozolną i niewdzięczną pracą. Jak długo można jeszcze walczyć o podtrzymanie rodzinnej tradycji i wierzyć, że to nie jest ostatni sezon na morzu? Koproducentem i producentem wykonawczym filmu jest Staron Film.


Anna Kot/ AK
Studio Munka/SFP
Ostatnia aktualizacja:  29.03.2016
Zobacz również
fot. Studio Munka-SFP
"Zwierzogród" zdetronizował polską komedię romantyczną
Koniec zdjęć do „Wielkiego zimna”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll