PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Poznańskie kino Pałacowe zaprasza na retrospektywę filmów Janusza Majewskiego.
  Legenda polskiego kina powraca z najnowszym filmem w swingującym klimacie! Przy tej okazji kino Pałacowe zaprasza na przegląd filmów Janusza Majewskiego - widzowie będą mogli zobaczyć zrekonstruowane cyfrowo "Zaklęte rewiry" z debiutującym na ekranie Markiem Kondratem, przewrotną historię armii w „C.K. Dezerterach”, „Zazdrość i medycynę” z młodym Andrzejem Łapickim w roli kochanka, czy „Sublokatora” o perypetiach młodego naukowca, który staje się ofiarą zaborczych kobiet. Na koniec cyklu, 14 marca, odbędzie się spotkanie z Januszem Majewskim połączone z projekcją „Excentryków” i występem swingującego tria, które zadba o muzyczną stronę tego wydarzenia.
 

Program:
10.03. czwartek
Adaptacje. Kino i literatura: ZAKLĘTE REWIRY
g. 19 / Sala Kinowa
Lata 30-te XX wieku. Pełna realizmu opowieść o obronie przed moralnym upadkiem i wyzbyciem się ludzkiej wrażliwości, a zarazem doskonały dokument ukazujący kapitalistyczne stosunki społeczne.

11.03. piątek
ZAZDROŚĆ I MEDYCYNA
g. 21 / Sala Kinowa
Akcja filmu toczy się w latach 30. ubiegłego wieku w Krynicy Górskiej. Przemysłowiec Widmar przez przypadek dowiaduje się, że jego młoda żona Rebeka ma romans z doktorem Tamtenem. Rozpoczyna śledztwo, aby sprawdzić, czy jego przypuszczenia są prawdziwe.

12.03. sobota
SUBLOKATOR
g. 18.45 / Sala Kinowa
Utrzymana w tonie groteski komedia obyczajowa o perypetiach młodego naukowca padającego ofiarą zaborczej życzliwości kilku kobiet. Ludwik, naukowiec szukający spokojnego miejsca do pracy, wynajmuje pokój w willi zamieszkanej przez same kobiety, z których każda ma jakieś swoje marzenia czy obsesje. Pani Maria, właścicielka willi, zamierza założyć hodowlę szynszyli skrzyżowanych ze szczurami; Małgosia, jej siostrzenica, chce zgładzić ciocię; Kazimiera żąda przekształcenia willi w ośrodek gimnastyki rehabilitacyjnej dla niesprawnych kobiet . . . Każda stara się wciągnąć Ludwika w realizację swych zamiarów. Staje się to szczególnie dokuczliwe, kiedy łamie on nogę i przykuty zostaje do łóżka. W finale łamie także drugą, co już zupełnie wydaje go na pastwę zaborczych kobiet.

13.03. niedziela
C. K. DEZERTERZY
g. 21 / Sala Kinowa
Węgry, rok 1918. Do małego garnizonu armii na prowincji przybywa nowy zastępca dowódcy, von Nogay (Wojciech Pokora). Zamierza on przekształcić zbieraninę maruderów w prawdziwą cesarsko-królewską armię. Tymczasem sprytny Polak Kania (Marek Kondrat) wraz z Węgrem Benedekiem (Zoltan Bezeredy) i Haberem (Wiktor Zborowski), żydowskim krawcem z Wiednia, chcą zdezerterować. Pieniądze, które będą im do tego potrzebne, zdobywają szantażując przyjezdnych klientów domu publicznego i restauracji.

14.03. poniedziałek
EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY / Pokaz z udziałem reżysera. Przed filmem muzyczna niespodzianka!
g. 19 / Sala Kinowa
Koniec lat 50. Z Anglii wraca Fabian, emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band, który szybko zyskuje popularność. Fabian poznaje intrygującą Modestę, która wkrótce zaczyna śpiewać w jego zespole. Zostają kochankami. „Król i królowa swingu”, dwa barwne ptaki, żyją razem, zmagając się z trudną rzeczywistością tamtych lat. Pewnego dnia Modesta nagle znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim - o marzeniach i tęsknocie za światem Zachodu.

AK
Kino Pałacowe
Ostatnia aktualizacja:  10.03.2016
Zobacz również
fot. Kino Pałacowe
Dokumentalne kino Kieślowskiego w ursynowskim Domu Sztuki
Rozpoczął się Rok Krzysztofa Kieślowskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll