PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Rozpoczął się nabór do tegorocznej edycji 48 Hour Film Project. Na pierwszy ogień idą Katowice. Górnośląska edycja projektu odbędzie się w weekend 15-17 kwietnia, a tydzień wcześniej zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach scenariuszowych z Wojciechem Lepianką.
- Startujemy w 48HFP, ponieważ to spontaniczna przygoda, w której do samego końca nie wiadomo jakie tory trzeba będzie obrać przy tworzeniu filmu. To świetna, wymagająca elastyczności okazja, by bawić się i uczyć robienia kina - w końcu tak różnorodnego - i to bawić się z całą ekipą zakręconych ludzi, rywalizując z innymi kochającymi kino – mówi Paweł Cichoński z katowickiej ekipy Katodelic Pictures.
 
Tutaj można zobaczyć film, który zrealizowała ekipa Pawła Cichońskiego podczas zeszłorocznej katowickiej edycji 48HFP. Na nakręcenie i oddanie gotowego filmu jest tylko 48 godzin! Żeby przekonać się, co jeszcze należy zrobić, zobaczcie film. W tym roku 48HFP odbędzie się nie tylko w Katowicach, Warszawie i Wrocławiu, lecz także po raz pierwszy – w Łodzi.
 
48 Hour Film Project to międzynarodowy konkurs i festiwal filmowy podczas którego ekipy filmowe wymyślają i piszą scenariusz, a następnie kręcą i montują krótkometrażowy film (od 4 do 7 minut) w ciągu tytułowych 48 godzin. Pierwsza w tym roku, katowicka edycja konkursu i festiwalu odbędzie się między 9 a 23 kwietnia. Pierwszy weekend (9-10 kwietnia) poświęcony będzie warsztatom scenariuszowym i producenckim dla uczestników. W drugi weekend (15-17 kwietnia) uczestnicy będą kręcić filmy, które pokazane zostaną tradycyjnie w Kinie Kosmos w ciągu następnego tygodnia (19-21 kwietnia). Uroczysta gala wraz z rozdaniem nagród i afterparty odbędzie się w piątek 22 kwietnia. Jury wyłoni wtedy zwycięski film, który pojedzie na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project Filmapalooza 2017 w Stanach Zjednoczonych. Aby wziąć udział w konkursie w Katowicach należy zarejestrować się poprzez stronę: www.48hourfilm.com/katowice
 
Partnerami tegorocznej edycji w Katowicach są: Instytucja Silesia-Film, Instytucja Filmowa Silesia Film Commison, Kino Kosmos, Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, Cuda krowskie, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Ars Independent, Wear The Bear - Rychtyk Ślonski Sztof, Foto Baron. Projekt  jest współfinansowany przez miasto Katowice. Partnerem edycji we wszystkich miastach jest Audionetwork. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Przestrzeń Filmowa.
 
W minionych latach wsparli nas lub zasiedli w Jury konkursu, m.in.: Roman Gutek, Sławomir Idziak, Bartosz Konopka, Tomasz Raczek, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Piekorz, Mitja Okorn, Anna Wydra, Agnieszka Obszańska, Łukasz Dzięcioł, Arkadiusz Tomiak, Jarosław Barzan, Xawery Żuławski, Lech Majewski, Kasia Adamik, Radzimir Dębski, Marcin Koszałka, Anna Mucha i inni znani, cenieni filmowcy.
 
Kolejne edycje odbędą się:
•       we Wrocławiu – 10-12 czerwca
•       w Warszawie – 23-25 września
•       w Łodzi – 28-30 października

Rejestracja do konkursu jest płatna i wynosi w każdym mieście:
rejestracja wczesna 150 zł
rejestracja normalna - 190 zł
rejestracja późna – 230 zł
 
Informacje o konkursie:
www.48hfppoland.pl
www.48hourfilm.com/katowice - rejestracja ekip do 4. edycji 48HFP Katowice
www.facebook.com/48hfppoland


AK
48 Hour Film Project
Ostatnia aktualizacja:  9.03.2016
Zobacz również
fot. Natalia Kaniak
[wideo] Nasz film to jest ten, co się udał
Retrospektywa Kieślowskiego w 20. rocznicę śmierci
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll