PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  5.03.2016
Zakończył się etap preselekcji filmów zgłoszonych na IV Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2016. Spośród 185 zgłoszeń do Konkursu Głównego wybranych zostało 88 animacji. Z kolei w konkursie Teraz Dzieci Mają Głos! wezmą udział aż 24 filmy. Czwarta edycja festiwalu odbędzie się 20 marca - 15 maja 2016 roku w rekordowej liczbie 69. miejscowości na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
Jak co roku O!PLA odwiedzi zarówno duże miasta, jak i bardzo małe miejscowości. Będzie w bibliotekach, domach kultury, galeriach sztuki, kinach, klubokawiarniach, pubach. Po raz pierwszy pojawi się także w liceach plastycznych (Katowice, Łomża, Nałęczów, Słupsk) i Kinach za Rogiem (Olszyny, Pionki, Płock, Radomsko, Tarczyn).

  Na widzów O!PLA czekać będzie największa panorama najnowszej polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji​ z ostatnich dwóch lat (w niemal wszystkich animacyjnych technikach) - począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzesz prace szkolne, off-owe, animowany wideoklip, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty. Tradycyjnie jurorami na O!PLA będą wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach; to oni zdecydują o tym, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz liczne nagrody pozaregulaminowe. Równolegle do Konkursu Głównego odbędzie się konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!, w którym to młodzi widzowie ocenią najnowszą polską animację realizowaną z myślą o nich.

88 zakwalifikowanych do Konkursu Głównego filmów podzielonych zostało na 6 kategorii: Studyjną (osiem tytułów), Szkolną (19 tytułów), OFF & GO! (13 tytułów), Animowany wideoklip (21 tytułów), Formanimy (12 tytułów) i Animowane Fraszki (15 tytułów). Konkurs Teraz Dzieci Mają Głos! to 24 filmy podzielone na dwie kategorie wiekowe: Przedszkolną (11 tytułów) i Wczesnoszkolną (13 tytułów).http://polskaanimacja.wordpress.com/2016/02/29/88-filmow-w-konkursie-glownym-opla-2016/

Spot O!PLA 2016: http://www.youtube.com/watch?v=cuHJBLioLBM


WRÓB
O!PLA
Ostatnia aktualizacja:  5.03.2016
Zobacz również
Powrót „Teleranka”
Mateusz Damięcki na tropie ginących gatunków
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll