PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Zobaczymy go w "Dniu czekolady", powstającym właśnie pełnometrażowym debiucie Jacka Piotra Bławuta. Kto jeszcze znalazł się w obsadzie?
„Dzień czekolady" ma być oszczędną w słowach poetycką baśnią o czasie, tęsknocie, miłości i śmierci. Główne role w filmie kreuje dwójka dzieci: Leo Stubbs (jako Dawid) oraz Julia Odzimek(Monika). W role rodziców chłopca wcielają się Barbara Kurzaj oraz Tomasz Sobczak. Natomiast mamę i tatę Moniki zagrają Katarzyna Zawadzka i Marek Bukowski. Dawid Ogrodnik będzie tajemniczym... skoczkiem czasu.

W obsadzie filmu znaleźli się również: Tomasz Kot (jako policjant), Katarzyna Kwiatkowska (wiedźma) oraz Witold Dębicki. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Jacek Piotr Bławut. W 2010 roku scenariusz do "Dnia czekolady" zdobył na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego dla Najlepszego Scenariusza z Europy Środkowej.  Pierwsze zdjęcia do realizowanego na jego podstawie obrazu miały ruszyć już jesienią 2011 roku. Ostatecznie pierwszy klaps na planie "Dnia czekolady" padł co prawda jesienią, ale... 2015 roku.W kwietniu 2016 roku w Warszawie rusza druga tura zdjęć. Za ich realizację odpowiada Radosław Ładczuk. Premiera filmu planowana jest na 2017 rok.

W 2015 roku Dawid Ogrodnik zagrał Tomka w "Disco Polo" Macieja Bochniaka oraz kuriera śmigającego na motorze po Warszawie w "11 minutach" Jerzego Skolimowskiego. Na październik 2016 roku zapowiadana jest premiera filmu "Ostatnia Rodzina" Jana P. Matuszyńskiego, w którym ten absolwent krakowskiej PWST wciela się w postać Tomasza Beksińskiego, syna genialnego malarza Zdzisława Beksińskiego (w tej roli Andrzej Seweryn).
Marcin Zawiśliński
Informacja własna
Ostatnia aktualizacja:  24.02.2016
Zobacz również
fot. Kino Świat
Animacja Disneya szturmuje kina
Powstanie film o Stanisławie Ulamie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll