PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Bestsellery Empiku wręczono wczoraj już po raz 17. Film Łukasza Palkowskiego – „Bogowie” zwyciężył wśród polskich produkcji na DVD. Trzeci rok z rzędu statuetka dla najpopularniejszego zagranicznego filmu powędrowała do dystrybutora filmu „Hobbit: Bitwa pięciu armii”.
Historia kardiochirurga Zbigniewa Religi, opowiadająca o pierwszej udanej transplantacji serca, odniosła gigantyczny sukces kinowy. Ten przełożył się w minionym roku na popularność DVD. Na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni film „Bogowie” Łukasza Palkowskiego zdobył Złotego Lwa za Najlepszy Film Roku. Statuetkę otrzymał również odtwórca głównej roli – Tomasz Kot.

Hitowa produkcja Petera JacksonaHobbit. Bitwa pięciu armii” wygrała w kategorii „film zagraniczny” m.in. z głośnym „Interstellar” Christophera Nolana, czy "Pięćdziesiąt twarzy Greya" w reżyserii Sama Taylora-Johnsona. To już ostatni film sagi opartej na książkach J.R.R.Tolkiena o przygodach Bilbo Bagginsa i jego przyjaciół. W Stanach Zjednoczonych "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" jeszcze przed premierą zadebiutował na pierwszej pozycji amerykańskiego box office. W przeciągu pięciu dni przedpremierowych pokazów film zarobił 90 milionów dolarów. W Polsce, w ciągu trzech dni od polskiej premiery obejrzało go blisko 700 tys. osób.

Bestsellery Empiku to nagrody dla najpopularniejszych książek, filmów, płyt, gier oraz czasopism minionego roku. Ranking najlepszych tytułów przygotowywany jest na podstawie wyborów kilkudziesięciu milionów osób, które dokonują zakupów w salonach Empik w całym kraju oraz sklepie internetowym Empik.com – każdy zakup to jeden głos w tym największym plebiscycie kulturalnym w Polsce. Podczas tegorocznej edycji konkursu nagrody zostały przyznane w 13 kategoriach: 5 książkowych, 3 filmowych, 2 muzycznych, multimedialnej oraz 2 prasowych.


AK
Empik
Ostatnia aktualizacja:  18.02.2016
Zobacz również
fot. Next Film
Film z Beatą Poźniak na festiwalu w Waszyngtonie
Film Marka Pawłowskiego nagrodzony na Impact Docs
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll