PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W ramach dwóch sekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Go Short w Nijmegen o nagrody powalczą również polskie produkcje - „Obiekt” Pauliny Skibińskiej (Studio Munka-SFP) i „Ślimaki” Grzegorza Szczepaniaka (Wajda Studio).

Obiekt” Pauliny Skibińskiej, wyprodukowany w Studiu Munka-SFP, dostał się do Konkursu Europejskiego. Dokument to kreacyjny obraz akcji poszukiwawczej, rozgrywającej się w przestrzeni dwóch światów – na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiadany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczającego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekujących na brzegu.


"Obiekt" wyprodukowany w ramach programu „Pierwszy Dokument” od światowej premiery podczas zeszłorocznego festiwalu Sundace wziął już udział w prawie pięćdziesięciu festiwalach na całym świecie. Film zdobył nagrodę specjalną na wspomnianym już Sundance, a także wyróżnienia w Tampere, Wilnie oraz na Słowacji. Z kolei w Nashville otrzymał nagrodę specjalną, zaś w trakcie zakończonego pod koniec września 2015 roku Camden Film Festival zdobył Camden Cartel Award dla najlepszego krótkiego metrażu.

 

Na festiwal zakwalifikował się również film Grzegorza Szczepaniaka"Ślimaki" (Wajda Studio). Obraz zostanie pokazany w sekcji Breaking Shorts – Student Competition. Andrzej wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia wierzy w sukces przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi mu Grzegorz Skalmowski z Pasłęka, polski guru tej dziedziny zwany „Ślimaczanym Królem”, który udziela cennych porad. Trwają przygotowania do rozpoczęcia hodowli. W przerwach w pracy mężczyźni prowadzą rozmowy o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni, które stają się kwintesencją filmu, ślimak zaś urasta do roli symbolu odradzania się i życia wiecznego.


"Ślimaki" otrzymały nagrodę Silver Eye Award na 7. East Silver Market, honorowe wyróżnienie na 22. Etiuda&Anima w Krakowie oraz Wyróżnienie za humorystyczne podejście do sztuki dokumentu na 22. MFF "Listapad" w Mińsku.

 

To wielkie wyróżnienie dla polskich filmów - selekcjonerzy tej edycji festiwalu wybierali filmy spośród ponad 2800 zgłoszeń z całego świata. Do tej pory, w ciągu 7 edycji Go Short, nagrody otrzymały dwa polskie filmy -"Rogalik" absolwenta Szkoły Wajdy Pawła Ziemilskiego w 2014 roku i "Matka ziemia" w reżyserii Piotra Złotorowicza w 2015 roku. Go Short to impreza filmowa ze swoją widownią - w 2014 roku festiwal odwiedziło 17 000 widzów.  Go Short International Short Film Festival Nijmegen odbędzie się w dniach 6-10 kwietnia 2016 roku.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu:

http://www.goshort.nl/Nieuws/10107/Films+ in+ competition+ at+ Go+ Short+ 2016/

 

AK
SFP/Wajda Studio
Ostatnia aktualizacja:  11.02.2016
Zobacz również
fot. Studio Munka-SFP
"Kama" w TVP Historia
Polskie filmy i akcenty na tegorocznym Berlinale
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll