PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Kolejna odsłona Picture Poland, projektu promującego naszą kinematografię na świecie.
- Dziękuję Turkish Airlines za dołączenie do projektu Picture Poland. To wydarzenie bez precedensu i powód dumy. Współpraca z liniami lotniczymi o takiej światowej pozycji i renomie, to wielka szansa na międzynarodową promocję polskiej kinematografii – podkreśla Magdalena Sroka, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. – Mam nadzieję, że pakiet ośmiu polskich filmów będzie cieszył się dużą popularnością wśród pasażerów wszystkich tras obsługiwanych przez Turkish Airlines. Picture Poland jest projektem rozwojowym, który warto wspierać – dodała.

Magdalena Sroka, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Fot. Marcin Kułakowski.

- Turkish Airlines dba o wartość marki inwestując w jakość usług, system rozrywki pokładowej, wygodne fotele i wykwintną kuchnię. Zgodnie z naszym mottem - Widen Your World (Poszerz swój świat) - dajemy naszym pasażerom możliwość poznania polskich filmów na trasach do 284 miast na całym świecie. Wraz z naszą siecią połączeń polskie kino trafi do 113 krajów na 5 kontynentach – stwierdził Mete Akandere, dyrektor zarządzający Turkish Airlines w Polsce.

Po raz pierwszy Turkish Airlines włączają polskie tytuły do swojego bogatego katalogu filmów. Ich dostępność we wszystkich samolotach linii wyposażonych w systemy rozrywki pokładowej pozwoli na dotarcie do szerokiej widowni, a dla większości pasażerów prawdopodobnie będzie to pierwsze spotkanie ze współczesnym polskim kinem. Od lutego 2016 roku na pokładach samolotów tureckiego przewoźnika można obejrzeć: "80 milionów" i "Małą Moskwę" w reżyserii Waldemara Krzystka, "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego oraz laureata Oscara – film animowany "Piotruś i wilk" Suzie Templeton.  Od kwietnia dostępne będą kolejne filmy: "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, "W ciemności" Agnieszki Holland, "Papusza" Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze oraz "Katedra" Tomasza Bagińskiego.

W ramach projektu Picture Poland dokonano również tłumaczeń wybranych filmów na język turecki. Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego „Promocja polskiego kina za granicą” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

MZ
PISF
Ostatnia aktualizacja:  9.02.2016
Zobacz również
fot. Marcin Kułakowski/PISF
Kolejny polski film przebojem kin
Urszula Antoniak i Magnus von Horn: Obcy, swój
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll