PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Od października Warszawska Szkoła Filmowa zaprasza na trzyletnie studia licencjackie - Kreacja Dźwięku: film, telewizja, gry.
Nowy kierunek to jedyne w Polsce studia, które umożliwią zdobycie wiedzy i praktyki w udźwiękowianiu nie tylko klasycznych form, takich jak film, czy telewizja, lecz także gier wideo i rzeczywistości wirtualnej.

Studenci kierunku Kreacji Dźwięku oprócz zdobywania szeroko pojętej edukacji medialnej, filmowej i kulturalnej od początku nauki będą współpracować ze studentami innych dziedzin sztuki filmowej: reżyserii, montażu, sztuki operatorskiej, czy kreacji gier wideo. Będą brać udział w warsztatach pracy z aktorami, warsztatach scenopisarskich, montażowych. Wspólne tworzenie daje doświadczenie niemożliwe do zdobycia na innych uczelniach.

W programie studiów m.in.:
- Wiedza z zakresu szeroko pojętej kultury i sztuki filmowej
- Historia dźwięku w filmie
- Obraz i dźwięk - nowoczesny workflow filmowy
- Dźwięk interaktywny
- Kreatywne miksowanie dźwięku
- Innowacyjne metody montażu muzyki do form filmowych, telewizyjnych, muzycznych, gier wideo
- Pełne udźwiękowienie form filmowych, telewizyjnych, muzycznych, gier wideo
- Nagrywanie efektów synchronicznych
- Nagrywanie dźwięku na planie filmowym
- Elektroakustyka
- Kształcenie słuchu
- Wiedza o muzyce
- Nagrania lektorskie, dubbing
- Realizacja dźwięku

Szkoła pracuje m. in. na najnowszych wersjach oprogramowania Avid (Pro Tools) i Waves, oraz oprogramowaniu do rekonstrukcji dźwięku Izotope.

W Kadrze między innymi:
- Andrzej Artymowicz - Pionier komputerowego zapisu i montażu dźwięku w Polsce. Absolwent i wykładowca Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Warszawie, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Czlonek Stowarzyszenia Filmowców Polskich (SFP), Polskiej Akademii Filmowej (PAF) oraz Interactive Audio Special Interest Group (IAsig). Konsultant oraz certyfikowany trener Apple Final Cut Pro. Szef Departamentu Symulacji Dźwiękowych w Precision Flight Controls Inc, USA. Prowadził pierwsze komputerowe studio montażu i zgrań dźwięku w Telewizji Polskiej S.A. oraz pierwsze cyfrowe Studio S1 „Big Blue” Dolby Digital do zgrań filmów fabularnych w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Jego dorobek artystyczny to 300 filmów telewizyjnych i 100 kinowych zgrań filmów fabularnych w systemach Dolby Stereo, Dolby Digital EX6.1 oraz DTS. Współpraca z najwybitniejszymi polskimi reżyserami filmowymi. Nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” za najlepszy dźwięk w filmie "Haker". Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie w kategorii projekt multimedialny „Clouds”. Twórca filmów dokumentalnych, fotograf. Doktorant Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Autor seminariów i referatów na międzynarodowych konferencjach poświęconych technikom obrazu i dźwięku oraz światu dźwiękowemu w rzeczywistości wirtualnej (VR). Certyfikowany operator bezzałogowych statków powietrznych (drony), specjalista w dziedzinie technik profesjonalnej realizacji filmowej z powietrza (aerials) oraz technik korekcji obrazu.
- Grzegorz Lindemann -  Specjalista realizacji i postprodukcji dźwięku. Twórca udźwiękowienia ponad 50 polskich filmów fabularnych (między innymi "Wiedźmin", "Dług", "Pan Tadeusz"), dokumentalnych, teatrów, seriali telewizyjnych i reklam. Wykładowca na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym i w Warszawskiej Szkole Filmowej, członek Polskiej Akademii Filmowej.
- Małgorzata Hauschild
- Wiesław Znyk
- Michał Dominowski i inni.




AK
Warszawska Szkoła Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  4.02.2016
Zobacz również
fot. Warszawska Szkoła Filmowa
"Body/Ciało" na czele nominacji do Orłów 2016
Prestiżowe wyróżnienie dla Krzysztofa Stroińskiego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll