PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  26.01.2016
Aktor, producent i reżyser, z pochodzenia Polak – od lat odnosi międzynarodowe sukcesy realizując filmy Iphonem. W związku z akcentem i aparycją grywa również rosyjskich gangsterów w amerykańskich serialach.

Adi Spektor  to Polak, od 16 lat mieszkający w USA. Urodził się jako Andrzej Spektor w Legnicy. W wieku 20 lat wyjechał do Izraela, ponieważ miał już dość polskiej rzeczywistości za czasów komuny. Pracując dorywczo, szlifując język i umiejętności postanowił w końcu spróbować swoich sił w Los Angeles. Dzisiaj jest aktorem, reżyserem oraz producentem filmów krótkometrażowych. Na swoim koncie ma role obok znanych aktorów, także Polaków – m.in. wystąpił z Markiem Proboszem. W zeszłym roku amerykańska publiczność zobaczyła go w serialu "Skandal".

 

Filmy, który reżyseruje a zarazem w nich, odnoszą znaczne sukcesy na festiwalach m.in. w San Diego, Los Angeles, Hiszpanii i Korei. Film "Jak obrabować dom", był nominowany m.in. na Toronto Smartphone Film Festiwal; wygrał międzynarodowy konkurs: Early Bird of the 2015 FiLMiC Pro International Video Contest; zajął 2 miejsce w 2015 International iPhone Film Festival w Beverly Hills; zajął 4 miejsce na 2015 International Mobil Film Festiwal w San Diego oraz otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz na 2014 Cinephone International Smartphone Short Film Festival w Barcelonie.


 

Jeden z jego filmów – „Odlot”, został przyjęty na Festiwal Filmowy w Cannes w kategorii filmów krótkometrażowych. Produkcją zachwycony był znany aktor – Tom Cruise, który swoją aprobatę dla tego dzieła wyraził nawet na Twitterze.

 

Ostatnio Spektor wyreżyserował nowy film, tym razem Iphonem 6. Reżyser ma nadzieję, że „Cud Chanuki” również zdobędzie rozgłos. Film został zainspirowany światowym sukcesem "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Twórca podkreśla, że nie będzie to grzeczny film, ale mocno prowokacyjny. "Cud Chanuki" to opowieść o mężczyźnie, który wraca wcześniej z delegacji i zastaje swojego chłopaka razem z innym mężczyzną przywiązanym do łóżka.

 

 

AK
Dobre Media
Ostatnia aktualizacja:  26.01.2016
Zobacz również
fot. Dobre Media
Premiera „Córki” we Francji
Czekam na dziewczyny, które za chwilę odpalą rakiety
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll