PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  21.01.2016
Do programu szkoleniowego Doc Lab Poland, przeznaczonego dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych, można aplikować do 26 lutego 2016 roku.
Program zakończą pitchingi DOCS TO START! i DOCS TO GO!, które odbędą się podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Projekty w dwóch różnych fazach: w developmencie albo montażu można przesyłać do 26 lutego 2016 roku.

Doc Lab Poland to największy w Polsce program dla profesjonalnych filmowców-dokumentalistów, pracujących nad projektami z międzynarodowym potencjałem, składający się z warsztatów, indywidualnych konsultacji i dyskusji w grupach. Jego celem jest pomoc przy nawiązaniu koprodukcji oraz wsparcie dystrybucji i szans festiwalowych realizowanych filmów. Po prezentacjach odbywa się w sumie ok. 350 indywidualnych spotkań z: producentami, przedstawicielami funduszy filmowych oraz telewizji, dystrybutorami, agentami sprzedaży i selekcjonerami festiwalowymi, którzy są nastawieni na poszukiwanie polskich projektów i kontaktów z polską branżą dokumentalną. Doc Lab Poland stara się rozwijać i prezentować najlepsze polskie filmy dokumentalne. Rozpoznawalność naszej marki przekłada się na późniejszą drogę rozwijanych u nas filmów (np. w 2015 jedyne polskie projekty na Coproduction Meetings DOK Lepizig, na pitchingach  Lisbon Docs czy When East Meets West w Trieście to te z DOC LAB POLAND).

Doc Lab Poland organizowany jest we współpracy z najważniejszym niemieckim festiwalem dokumentalnym DOK Leipzig, czeskim Institute of Documentary Film oraz European Documentary Network (europejską organizacją zrzeszająca dokumentalistów). Konsultantami są czołowi europejscy eksperci:  szefowa DOK Leipzig - Leena Pasanen, szef EDN – Paul Pauwels, selekcjonerka IDFA – Rada Sesić, czy agentka sprzedaży Irena Taskovski. Konsultantami będą też czołowi polscy filmowcy: Paweł Łoziński, Maria Zmarz-Koczanowicz, Wojciech Staroń, Bartosz Konopka oraz najlepsi montażyści, wiodący producenci, agenci sprzedaży, specjaliści od promocji i dystrybucji.

Doc Lab Start - dla projektów filmowych w fazie developmentu lub wczesnych zdjęć (udział biorą: reżyser i producent lub sam reżyser, jeśli nie ma jeszcze producenta).

Rozwój projektu: konsultacje merytoryczne (ewolucja tematu i dramaturgii, wybór bohaterów i sposobu narracji) oraz producenckie (tworzenie budżetu i planu finansowania), a także opracowanie koncepcji prezentacji projektu, poszukiwanie partnerów do produkcji i finansowania.

Trzy intensywne sesje: kwiecień, czerwiec i październik. Udział w pitchingu DOCS TO START! na Krakowskim Festiwalu Filmowym i indywidualne spotkania z producentami, instytucjami wspierającymi produkcję filmową, funduszami filmowymi, telewizjami etc. z Polski i zagranicy.

DOC LAB GO! – dla filmów w fazie montażu i przygotowanych pierwszych wersji montażowych. (udział biorą: reżyser i producent, a w pierwszej sesji ewentualnie także montażysta).

Opracowanie strategii komunikacji, promocji i dystrybucji filmu, przygotowanie pakietów promocyjnych, konsultacje z dystrybutorami i agentami sprzedaży. Konsultacje wersji montażowych z wybitnymi montażystami i reżyserami. Opracowanie strategii festiwalowej.

Trzy intensywne sesje: kwiecień, czerwiec i październik. Udział w pitchingu DOCS TO GO! na Krakowskim Festiwalu Filmowym i indywidualne spotkania z selekcjonerami najważniejszych światowych festiwali oraz dystrybutorami, agentami sprzedaży, telewizyjnymi redaktorami zamawiającymi – poszukiwanie partnerów dystrybucyjnych.

PITCHINGI DOCS TO START! I DOCS TO GO!

Prezentacja  i market koprodukcyjny DOCS TO START! podczas 56.Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie kluczowym wydarzeniem DOC LAB START. Wśród osób zaproszonych na prezentację i market znajdą się: producenci z Polski (dla zespołów szukających producenta wiodącego lub koproducenta), producenci z zagranicy (dla zespołów szukających wsparcia finansowego za granicą), regionalne fundusze filmowe, przedstawiciele PISF, portale crowdfundingowe (Wspieram kulturę, Polak potrafi), TVP, HBO, IAM, NCK, NINA, przedstawiciele zagranicznych marketów koprodukcyjnych (Amsterdam, Lipsk, Toronto, Jihlava, Sheffield i inne), eksperci (EDN, Tribeca). Dla najlepszych projektów przewidziane są nagrody.

Prezentacja projektów w późnej fazie realizacji DOCS TO GO! jest organizowana od 2012 roku przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Krakowską Fundację Filmową, a od 2015 we współpracy z DOC LAB POLAND. W jej ramach oraz podczas powiązanego z nim marketu dystrybucyjnego uczestnicy DOCS TO GO! będą mieli szansę zaprezentowania swoich filmów dystrybutorom i agentom sprzedaży, przedstawicielom telewizji, selekcjonerom najważniejszych festiwali filmowych, przedstawicielom platform VOD, m.in IDFA, DOK Leipzig, Hot Docs, Berlinale, Vision du reel, Autlook Film Sales, Deckert Distribution, Wide Management, First Hand Films, Doc Alliance Films.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia na DOC LAB POLAND są otwarte dla filmowców mających już za sobą pierwsze zrealizowane produkcje. Jest to program konsultacyjny, w którym konsultanci i uczestnicy są równorzędnymi partnerami, prowadzą dyskusje i wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla filmów. Stawiamy na dokument z autorskim i kreacyjnym podejściem – nie tylko społeczny, ale również historyczny, biograficzny,  sportowy czy muzyczny. Zapraszamy projekty, w których istotny jest autorski punkt widzenia, interpretacja rzeczywistości, twórcze podejście. Stawiamy na filmy pełnometrażowe lub godzinne (52 min). W przypadku projektów, 30-52 minutowych prosimy najpierw o kontakt mailowy. Filmy muszą mieć potencjał międzynarodowy (koprodukcyjny lub dystrybucyjny).

- Termin zgłaszania aplikacji: 26 lutego 2016, do godz. 23:59

- Aplikowanie na program jest bezpłatne.

- Koszt uczestnictwa: 800 zł za osobę; płatne po zaakceptowaniu projektu. Możliwe stypendia!

- UWAGA! Wcześniejsze zgłoszenie to zniżka w opłatach! 650 zł za osobę (dla zgłoszeń do 15 lutego).

- Wymagana znajomość języka angielskiego oraz pełne uczestnictwo we wszystkich sesjach.

- Wypełnione formularze zgłoszeniowe wraz z wymaganymi załącznikami należy przysłać mailem na adres info@doclab.pl

Szczegółowy regulamin i warunki zgłoszenia oraz formularz aplikacyjny dostępne są na stronie DOC LAB POLAND .
PZ
PolishDocs
Ostatnia aktualizacja:  21.01.2016
Zobacz również
"Karbala" i "Król życia" na DVD
Spotkanie z Tadeuszem Chmielewskim
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll