PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  21.01.2016
Na festiwalu zostaną pokazane trzy polskie filmy – „Córki Dancingu” w konkursie fabularnym, „Wszystkie nieprzespane noce” w konkursie dokumentalnym oraz światową premierę będą miały „Niewinne”. Zwycięzców poznamy 31 stycznia.
"Wszystkie nieprzespane noce", pełnometrażowa fabuła Michała Marczaka, będzie miała swoją światową premierę na Sundance Film Festival. Niekonwencjonalny obraz twórcy kontrowersyjnego "Fuck For Forest" z uwagi na swój niespotykany autentyzm w filmowaniu aktorów weźmie udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych. "Wszystkie nieprzespane noce" to błyskotliwy portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, w których powstała najbardziej intymna i prawdziwa opowieść o młodych ludziach od czasu "Niewinnych czarodziejów" Andrzeja Wajdy. Film jest produkcją polsko-brytyjską.

  Drugą polską produkcją, która zakwalifikowała się do Sundance, są "Córki Dancingu". Film, którego reżyserką jest Agnieszka Smoczyńska, brał udział w konkursie głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni (nagroda za debiut). Na festiwalu w Sundance, który potrwa od 21 do 31 stycznia 2016 roku, będzie prezentowany w Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych. - "Córki Dancingu" to muzyczna opowieść grozy o dwóch syrenach – Srebrnej i Złotej (w tych rolach: Marta Mazurek i Michalina Olszańska) – które lądują w środku świata warszawskich dancingów lat 80. XX wieku, tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i blaskiem cekinów. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Na festiwalu swoją premierę będzie miał również polsko-francuska koprodukcja - "Niewinne" w reżyserii Anne Fontaine. Zima 1946 roku. W Warszawie francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród pracujących tam lekarzy jest dwudziestokilkuletnia Matylda Beaulieu. Pewnego dnia w szpitalu zjawia się siostra (w tej roli Agata Buzek) z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Okazuje się, że problemem jest poród jednej z zakonnic. Matylda przeprowadza cesarskie cięcie. Odwiedzając klasztor drugi raz dowiaduje się, że zakonnice padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda proponuje Matce Przełożonej (Agata Kulesza) znalezienie położnej, na co zakonnica się nie zgadza. Dla niej oznaczałoby to skandal i zamknięcie klasztoru. Matylda zobowiązuje się do udzielenia w tajemnicy koniecznej pomocy, jednak wkrótce dostaje rozkaz o zakończeniu misji i powrocie do Francji...

Reżyserka filmu, Anne Fontaine, to twórczyni takich filmów jak "Adore" i "Coco Chanel" (z Audrey Tautou w tytułowej roli ikony świata mody). Scenariusz napisali: Sabrina B. Karine, Alice Vial, Anne Fontaine i Pascal Bonitzer. Film jest oparty na faktach.


AK
Sundance
Ostatnia aktualizacja:  31.01.2016
Zobacz również
fot. Kino Świat
Spotkanie z twórcami "Fotografa" w Gdyni
"Wariacja na wiolonczelę solo" z premierą w Muzeum Kinematografii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll