PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
21 stycznia w warszawskim kinie Kultura odbędzie się premiera najnowszych krótkich metraży ze Studia Munka. „Piórnikt”, „Przed świtem”, „Chryzantemy” i „Pan Rudnicki i samochody” to cztery premierowe tytuły wyprodukowane w ramach programów Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
Film „Piórnikt” Magdaleny Pileckiej został zrealizowany w ramach programu „Młoda Animacja”. To historia o paradoksach poczucia odmienności. Bohater zwabiony „normalnością” przekracza granicę swojej codzienności. Wkracza między ludzi, by w towarzystwie cieszyć się pozyskaną przeciętnością. Ta natomiast bardzo szybko przerasta bohatera, bo czyni go wyjątkowym. Następują konsekwencje pełne kolorowych kredek. "Piórnikt" powstał pod opieką artystyczną Daniela Szczechury. Koproducentem i producentem wykonawczym animacji jest Serafiński Studio.

Dokument „Przed świtem” Łukasza Borowskiego to historia nastoletniego stylisty fryzur o androgynicznej urodzie, który wraz ze swoim ojcem, byłym zapaśnikiem, przemierza bezdroża albańskich gór. Skazani na siebie muszą razem stawić czoła niebezpieczeństwu, żeby w końcu się odnaleźć. "Przed świtem" jest intymnym portretem relacji między ojcem i synem, hołdem bezwarunkowej miłości, pomimo tak wielu różnic.

Pierwszą z dwóch fabuł wyświetlanych podczas styczniowej premiery będą „Chryzantemy” Magdaleny Zembrzyckiej-Pukaluk. Jest to historia czterech miesięcy z życia Kingi, absolwentki polonistyki, która po ukończeniu studiów wraca do domu i chce zacząć pracę. Okazuje się, że ani zdobycie pracy, ani życie pod jednym dachem z rodzicami nie są proste. Do tego dochodzi sprawa rodzinnego długu, który początkowo śmieszny w oczach Kingi, staje się dla wszystkich dużym problemem. W filmie zobaczymy między innymi Annę Andrzejewską, Sarę Celler-Jezierską i Hannę Śleszyńską. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Wojciech Todorow, a producentem wykonawczym i koproducentem firma Argomedia.

Premierowy pokaz zamknie film Andrzeja Mańkowskiego „Pan Rudnicki i samochody”, którego scenariusz autorstwa Oriany Kujawskiej powstał z inspiracji opowiadaniem Janusza Rudnickiego „Herr Rudnicki i złodzieje samochodów”. Film jest opowieścią o tym, że na ogół nie mamy świadomości siły drzemiącego w nas potencjału. Główny bohater filmu – Janusz Rudnicki – to niepozorny korektor w lokalnej gazecie, szczęśliwie żonaty domator spodziewający się narodzin potomka. Właśnie w związku z owymi narodzinami Rudnicki postanawia sprzedać stare auto i wyruszyć do Niemiec w celu nabycia nowego samochodu. Wyprawa ta sprawi, że odkryje w sobie potencjał do czynienia rzeczy znacznie wykraczających poza dotychczasowe wyobrażenie na swój temat. Autorem zdjęć jest Andrzej Juński, a w rolach głównych zobaczymy Arkadiusza Brykalskiego, Magdalenę Schejbal, Katarzynę Z. Michalską i Krzysztofa Bartoszewicza. Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest HOP! Media.

Po projekcji filmów z ich twórcami porozmawia Zofia Jaroszuk. Premiera Studia Munka-SFP ma charakter zamknięty, zaproszenia na nią będzie można wkrótce wygrać w konkursie na Facebooku.


Anna Kot/ AK
Studio Munka/SFP
Ostatnia aktualizacja:  15.01.2016
Zobacz również
fot. Studio Munka-SFP
"11 minut" w amerykańskich kinach
Zawsze chciałam zagrać femme fatale
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll