PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Prezentujemy pierwszy zwiastun najnowszego filmu Patryka Vegi. Premiera kinowa już pod koniec stycznia 2016 roku.
Nowy film Patryka Vegi "Pitbull. Nowe porządki" startuje dokładnie 22 stycznia 2016 roku. "W mojej ekipie nie ma miękkich gości” – tym hasłem Babcia (Bogusław Linda) wyznacza swoim ludziom „standardy pracy” pozwalając, by okrutnymi metodami rządzili całym Mokotowem. Babcia rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami (Piotr Stramowski) z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę  gangsterów, jego droga przecina się ze ścieżkami bohaterów dawnego „Pitbulla” - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuje Grupę Mokotowską do tematu „gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.  

- Bardzo cieszę się, że do filmu pozyskaliśmy Bogusława Lindę, który gra antagonistę postaci stworzonej przez Piotra Stramowskiego. Dzięki nim mamy w filmie pojedynek dwóch silnych facetów. Linda świetnie sprawdza się w kreowaniu wyrazistych postaci, a dawno nie było w polskim kinie takiej roli dla niego – tłumaczy Patryk Vega, reżyser filmu.


Piotr Stramowski jako policjant ps. "Majami". Fot. Vue Movie Distribution.
 
W filmie "Pitbull. Nowe porządki" Vega jako pierwszy tak odważnie odkrywa przed widzem kulisy polskiego świata przestępców, przekraczając odważnie kolejne granice. - Posunąłem się jeszcze dalej, ponieważ nie ma w filmie praktycznie żadnej wymyślonej sceny, ani żadnego wymyślonego dialogu. Wszystko jest zaczerpnięte z życia i na etapie pisania tekstu zostało przeze mnie skompilowane w jedną opowieść – wyjaśnia Vega. „Wchodzimy w świat gangsterów równie mocno jak w świat policyjny. Zrobiłem bardzo dokładną dokumentację, aby stworzyć pełnokrwiste postaci, które mają swoją psychologię, poczucie humoru, motywacje ”.

Na ekranie zobaczymy również  aktorów znanych z serialu „Służby specjalne”: Krzysztof Czeczot, Paweł Królikowski oraz Tomasz Oświeciński. W filmie pojawią się także intrygujące postacie kobiece, w które wcielą się: Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, Julia Pogrebińska oraz znana z „Galerianek” Anna Karczmarczyk.

MZ
Vue Movie Distribution
Ostatnia aktualizacja:  26.11.2015
Zobacz również
fot. Vue Movie Distribution
Zgłoś film na Prowincjonalia 2016
Dokument Jerzego Śladkowskiego triumfuje w Amsterdamie!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll