PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Film Rafała Andrzeja Głombiowskiego "A Mad Tea-Party" zostanie pokazany w Nikozji na Cyprze.
26 listopada 2015 r. w Nikozji na Cyprze odbędzie się premiera międzynarodowego projektu filmowo-muzycznego Wonderland 150, realizowanego przez Pharos Art Foundation oraz International Motion Festival Cyprus z okazji przypadającej w tym roku 150. rocznicy pierwszego wydania „Alicji w krainie czarówLewisa Carolla. W ramach projektu powstało 13 krótkich filmów i animacji interpretujących poszczególne rozdziały powieści w powiązaniu ze specjalnie napisanymi na tą okazję utworami muzycznymi. Do projektu zaproszono kilkunastu filmowców wyselekcjonowanych spośród ponad 120 zgłoszeń z całego świata. Jedynym uczestnikiem z Polski jest reżyser i scenarzysta Rafał Andrzej Głombiowski (autor dokumentów „Wypracowanie” i „Bez widza” oraz średniometrażowej fabuły „Strange Sounds”), posługujący się na potrzeby tego projektu pseudonimem Sando Reyman. Jego film to interpretacja siódmego rozdziału książki pt. „Szalony podwieczorek” (A Mad-Tea Party). Autorem muzyki do tej części projektu jest brytyjski kompozytor Stephen Hough.

- Film oczywiście nie będzie ilustracją książkowej fabuły, bo nie takie jest zamierzenie projektu – mówi reżyser. - Jako punkt wyjścia potraktowałem powrót Alicji do Krainy Czarów jako dorosłej już kobiety. Jednak świat, na jaki natrafia, jest zgoła inny od tego, który zapamiętała: pusty, obcy, zastygły w bezruchu, dotknięty entropią. Film podejmuje tematykę upływu czasu, mechanizmów pamięci, a także związków pomiędzy człowiekiem a pozbawioną samoświadomości naturą.

Zdjęcia do filmu zrealizowano w drugiej połowie sierpnia. Reżyser zdecydował się pracować z minimalnym budżetem i bez pełnej ekipy filmowej. - Dzięki temu, że pracowaliśmy w zaledwie pięć osób, a ja sam stanąłem za kamerą, mogliśmy być znacznie bardziej elastyczni niż przy standardowej produkcji.

Za produkcję filmu odpowiada studio AgRafka Film.

Projekt Wonderland 150 wiosną 2016 roku zostanie wydany na DVD przez londyńską wytwórnię Orchid Classic, a zyski ze sprzedaży przeznaczone zostaną na wsparcie fundacji niosącej pomoc chorym dzieciom.

Więcej informacji na temat projektu Wonderland 150 na stronie festiwalu .

PZ
RAG
Ostatnia aktualizacja:  10.11.2015
Zobacz również
fot. Rafał Andrzej Głombiowski
Nabór projektów na East Doc Platform
Camerimage 2015: znamy składy jury
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll