PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
1 listopada 2015 roku padł ostatni klaps na planie krótkometrażowego filmu „Noc w Paryżu“ Mateusza Rakowicza. Główne role w produkcji zagrali Robert Więckiewicz i Justyna Wasilewska. Fabuła powstaje w ramach projektu „Warszawa-Paryż“ organizowanego przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich i jego francuskiego odpowiednika – G.R.E.C.
Czterdziestokilkuletni Stanisław zabiera na jedną noc do Paryża swoją ukochaną – Zosię. Pragnie się jej oświadczyć pod wieżą Eiffla. Nie spodziewa się jednak, że najbliższa noc stanie się koszmarem, a miasto miłości okaże się dalekie od wyobrażeń i oczekiwań. „Noc w Paryżu” to krótka historia o późnym dojrzewaniu utrzymana w tragikomicznej tonacji. To także opowieść o tym, że życia nie da się zaplanować w 100 procentach.

W roli Stanisława zobaczymy jednego z najpopularniejszych obecnie polskich aktorów – Roberta Więckiewicza. Partnerować będzie mu aktorka teatralna Justyna Wasilewska. Autorami scenariusza są Mateusz Rakowicz i Maciej Cuske. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Jakub Czerwiński. Pozostała część ekipy to, zgodnie z założeniami projektu „Warszawa-Paryż”, francuscy filmowcy. Producentem wykonawczym „Nocy w Paryżu” jest Silver Frame.
 
Aktorzy i ekipa na planie „Nocy w Paryżu“, fot. Studio Munka-SFP.

Studio Munka i G.R.E.C. (Groupe de Recherches et d’Essais Cinématographiques – Stowarzyszenie Poszukiwań i Eksperymentów Filmowych), biorąc pod uwagę podobną misję wspierania młodych talentów, podjęły współpracę mającą na celu poszerzenie działalności o rynek międzynarodowy. Inicjatywa ta zakłada proporcjonalny wkład partnerów we wspólnie realizowane filmy i takie same zasady wzajemnego wsparcia. Pierwsza edycja tej współpracy odbyła się w 2014 roku. W jej wyniku powstały dwie koprodukcje „Paryżanka” Stefana Łazarskiego i „Dzień w Warszawie” Kevina Bouvyera. Finalistą drugiej edycji konkursu oprócz Rakowicza jest także Francuz - Jérémie Laurent, który zdjęcia do swojego filmu „Boniek i Platini” zrealizował w Warszawie w sierpniu 2015 roku. Premiery obu produkcji zaplanowane są na 2016 rok.

Mateusz Rakowicz - reżyser i storyboardzista. Absolwent warszawskiej ASP i Wajda School. Reżyser i producent filmów krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzanego „Latarnika”. Jest także reżyserem teledysków (Ani Dąbrowskiej, Natalii Sikory, Pezeta, zespołu Afromental czy Kamila Bednarka) i reklam. Laureat FRYDERYKA za reżyserię teledysku ”Bang Bang” dla Ani Dąbrowskiej (2011). W 2013 roku z czwórką innych reżyserów zrealizował pełnometrażowy debiut fabularny "Stacja Warszawa". Tworzył storyboardy do filmów Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego czy Grega Zglińskiego. Obecnie przygotowuje kolejny film fabularny oraz autorski serial wojenny wraz z Maciejem Cuske, opowiadający o exodusie Armii Andersa.

www.studiomunka.pl


Anna Kot/ AK
Studio Munka/SFP
Ostatnia aktualizacja:  2.11.2015
Zobacz również
fot. Studio Munka-SFP
Spotkanie z Agnieszką Holland
"Amnezja" Śladkowskiego w Muzeum Polin
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll