PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  1.11.2015
Telewizja Polska została uhonorowana statuetką „Tytanowego Oka” w kategorii „Śladami Historii” za kanał TVP Historia na X Jubileuszowym Festiwalu Kanałów Tematycznych organizowanym przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej.
Kategoria „Śladami Historii” została wprowadzona w tym roku po raz pierwszy. Jury konkursowe doceniło fakt, iż TVP Historia od 2007 roku niezmiennie popularyzuje wiedzę historyczną, która jest atrakcyjna dla widowni telewizyjnej. Wyrazem tego jest osiągnięcie przez TVP Historia pozycji lidera w rankingu wszystkich dokumentalnych kanałów tematycznych. - Widzowie cenią to, że udało nam się wypracować własny styl i formaty programowe – takie jak „Historia żywa”, „Przewodnik Historyczny Bogusława Wołoszańskiego”, czy cykl dokumentalny „Tajemnice początków Polski”. Jesteśmy jedynym kanałem tematycznym o profilu historycznym produkującym audycje publicystyczne – „Spór o historię”, czy „Cafe Historia” i informacyjne – „Flesz Historii”. Udowodniliśmy, że misja telewizji publicznej i atrakcyjność programu nie stoją w sprzeczności – mówi dr Tadeusz Doroszuk, dyrektor TVP Historia, anteny, która w 2013 roku otrzymała nagrodę Rady Programowej TVP za najpełniejszą realizację misji nadawcy publicznego.

TVP Historia, wśród kanałów tematycznych, jest największym producentem i inicjatorem powstawania filmów i reportaży o tematyce historycznej, głównie dedykowanych historii Polski. Bierze także aktywny udział w debacie, dotyczącej edukacji historycznej oraz kina o tematyce historycznej, będąc inicjatorem i współorganizatorem Zamojskiego Festiwalu filmowego „Spotkania z historią”.

Cechą wyróżniającą TVP Historia spośród innych kanałów tematycznych jest także to, że przypomina audycje archiwalne będące dokumentami swoich czasów np. „Dziennik Telewizyjny”, a także najcenniejsze zabytki polskiej sztuki telewizyjnej o charakterze edukacyjnym „Sensacje XX wieku” czy „Wielka gra”.

W tym roku, Festiwal Kanałów Tematycznych obchodzi swoje 10-lecie. Nagrody „Tytanowego Oka” otrzymały także: w kategorii Wydarzenie Roku – wspólnie Canal+ i Discovery, za najlepszą kampanię promocyjną AXN Limited za serial „Zbrodnia”, w kategorii Współpraca z Operatorami zwyciężyła FOX International Channels, a Honorowe „Tytanowe Oko” otrzymała Discovery Networks.


WRÓB
TVP
Ostatnia aktualizacja:  1.11.2015
Zobacz również
[wideo] To są moje historie, moje obserwacje
Marcel Łoziński nagrodzony przez Camerimage!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll