PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
FILM-MÓWKA to projekt nastawiony na otwartą rozmowę wokół sztuki, kultury i filmu. Spotkania będą się odbywały w każdą środę w Kinie Elektronik. Propozycja jest skierowana przede wszystkim do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i studentów, jednak także widzowie dorośli będą mile widziani. Projekcje i spotkania będą miały charakter otwarty i ogólnodostępny.
FILM-MÓWKA to projekcje filmowe, spotkania z artystami, ludźmi kultury i polityki,  z osobami zaangażowanymi w aktualne problemy społeczne i polityczne, mającymi wpływ na współczesny styl życia i nowe trendy.

Punktem wyjścia każdego spotkania będzie film. Film jest narzędziem umożliwiającym otwartą dyskusję – jest medium, z którego korzystają wszyscy bez względu na wiek, wykształcenie i poglądy. Jest wiec ważnym narzędziem prowokującym do myślenia i polem konfrontacji różnych zdań. Większość ludzi – niezależnie od wieku - traktuje film także jako jedno z ważniejszych źródeł opisu świata.  Podstawowym zadaniem jest zaprezentowanie filmu jako materiału do dyskusji zarówno o formie dzieła, jak i o poruszanych tematach.

FILM-MÓWKA opierać się będzie na 3 formułach spotkań, organizowanych naprzemiennie w kolejne środy:

1. KLUB FILMOWY FILM-MÓWKI: To pokazy filmów, połączone z dyskusjami. Filmy proponowane będą przez nauczycieli i filmowców współpracujących z Liceum Filmowym. Dyskusje poprowadzą i przygotują uczniowie.
Jak na razie nie ma w Warszawie klubu filmowego, prowadzonego przez licealistów - z projekcjami w profesjonalnym kinie. Przeważnie są to spotkania przygotowywane przez edukatorów, których adresatem jest młodzież. Organizatorzy mają nadzieję, że z czasem spotkania będą przygotowywane również przez inne szkoły. Propozycje, z których będą wybierali uczniowie, z czasem staną się ich własnymi. Młodzież zacznie dobierać filmy samodzielnie, nasłuchując wskazanych rozmówców i szukając tematów, którymi żyje świat.

2. Spotkania FILM-MÓWKI: Zaproszony gość proponować będzie film, który każdy powinien zobaczyć. Formuła spotkań będzie wynikiem innowacyjnego programu „Moja dziesiątka” - funkcjonującego jako przedmiot szkolny w Liceum Filmowym.  Spotkania w kinie będą uproszczoną wersją tego programu. Ideą spotkań jest chęć ukazania młodym ludziom, że niektóre filmy zapamiętuje się na całe życie, że film ma wpływ na różne środowiska i na twórców z różnych dziedzin kultury. Cykl będzie również odwróceniem ogólnego trendu na spłycony wizerunek twórców kultury i sztuki.  Spotkania będą prowadzone przez Beatę Zaborek (NInA)

3. PIĘKNY UMYSŁ FILM-MÓWKI - to autorski cykl prowadzony przez Macieja Ślesickiego. Kino stanie się miejscem spotkań i wymiany myśli. Spotkania będą otwartą rozmową wokół tematu związanego z zaproszonymi gośćmi. Będą to postacie ze świata polityki, psychologii, mediów, filmu, teatru, mody, literatury i muzyki. Uczestnicy spotkań będą rozmawiać o aktualnych wydarzeniach kulturalnych, problemach społecznych i politycznych. Dzięki tym rozmowom, organizatorzy chcą wpłynąć na kształtowanie postaw tolerancji, umiejętności rozmowy, otwartości na drugiego człowieka i jego poglądy.

 
Najbliższe spotkanie:

28.10 godz. 17.00 - Spotkania FILM-MÓWKI - Zygmunt Malanowicz


AK
Warszawska Szkoła Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  27.10.2015
Zobacz również
fot. Warszawska Szkoła Filmowa
Zbrodnia, kara i odkupienie
"Punkt wyjścia" na shortliście do Oscara!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll