PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  9.10.2015
Już od 9 października 2015 roku w serwisie HBO GO można oglądać film dokumentalny o polskich siatkarzach - "Drużyna". Wyreżyserowany przez Michała Bielawskiego dokument pokazuje mistrzowską drużynę siatkówki mężczyzn przez pryzmat sylwetek zawodników i trenerów.
Film pojawi się w HBO GO w dniu rozpoczęcia Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Premiera Drużyny w HBO2 odbędzie się w środę, 14 października o godz. 22.00 w paśmie Bez cenzury.

Siatkówka jest jedną z najbardziej dynamicznych, emocjonujących i widowiskowych dyscyplin sportowych. Polska reprezentacja siatkówki mężczyzn to uwielbiany przez kibiców zgrany zespół zdobywający kolejne medale na światowych imprezach. Zawodnicy muszą być przygotowani na olbrzymi wysiłek fizyczny i psychiczny. W procesie przygotowań uczy się ich wytrzymałości i umiejętności radzenia sobie ze stresem, ale przede wszystkim z pojedynczych zawodników tworzy wspaniałą drużynę, która dostarcza fanom siatkówki niezapomnianych przeżyć i powodów do dumy.

Dokument Michała Bielawskiego to opowiedziana od kuchni historia polskiej zwycięskiej drużyny siatkówki mężczyzn. Kamera towarzyszy zawodnikom nie tylko w hali, gdzie rozgrywają mecze, ale także w najbardziej intymnych i kameralnych sytuacjach. Jak radzą sobie z presją? W jaki sposób przygotowują się do najważniejszych spotkań? Jak znoszą rozłąkę z najbliższymi?


"Drużyna", fot. HBO Polska

  W filmie pojawiają się Andrea Anastasi, Stephane Antiga, Krzysztof Ignaczak, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Marek Magiera, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski, Andrzej Wrona, Paweł Zatorski, Łukasz Żygadło i inni. Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiedzialny był Michał Bielawski („Mundial. Gra o wszystko”, „1989”). Autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk P.S.C. ("Być jak Kazimierz Deyna", „Krew z krwi”, „Fala zbrodni”).

Film Drużyna dostępny będzie w serwisie HBO GO już od 9 października, a premiera w HBO2, w paśmie Bez cenzury odbędzie się w środę, 14 października o godz. 22.00. Powtórki będzie można obejrzeć w piątek, 16 października o godz. 16.15 w HBO2 oraz w niedzielę, 18 października o godz. 13.15 w HBO. Mistrzostwa Europy w siatkówce odbywają się w dniach 9-18 października w Bułgarii i we Włoszech.

WRÓB
HBO Polska
Ostatnia aktualizacja:  9.10.2015
Zobacz również
fot. HBO Polska
Polacy, Muzułmanie i Jerzy Hoffman
OFAFA 2015 na horyzoncie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll