PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
5 października 2015 roku mija rok od śmierci Anny Przybylskiej. Młoda aktorka podbiła serca publiczności. Jak wspominają wielbiciele, w każdej kreacji aktorskiej umiała przekazać część swojej osobowości – ujmowała radością, kobiecością i poczuciem humoru. Pamiętamy ją z serialu „Złotopolscy” , filmów „Sezon na leszcza”, „Lekcje pana Kuki”, „Bokser”.
W czwartek, 8 października 2015 roku o godzinie 18:00, warto wybrać się do kina na film "Bilet na Księżyc". To dobra okazja do zobaczenia Anny Przybylskiej na dużym ekranie w jej ostatniej roli. Seanse odbędą się w ramach projektu „Kultura Dostępna w kinach” w sieci kin Helios i warszawskim Iluzjonie. Bilety na film kosztują 10 zł dla każdego.

Film opowiada o drodze młodego Adama (w tej roli Filip Pławiak) do dorosłości, której metaforą jest podróż z rodzinnego Przemyśla do jednostki wojskowej w Świnoujściu. Towarzyszy mu Antoni (Mateusz Kościukiewicz), zaradny starszy brat. To on postanawia pomóc Adamowi w zasmakowaniu życia przed wstąpieniem do służby wojskowej.

W filmie "Bilet na Księżyc" Anna Przybylska wciela się w rolę Roksany, tancerki erotycznej i samotnej matki, która mimo trudności pozostaje niezależna i pełna wdzięku. Podryw, seks, kluby nocne i „flower power” w czasach PRL, saturatory na ulicach i lądowanie człowieka na Księżycu to ciekawe tło dla opowieści o szybkim dojrzewaniu. Zaskakująca końcówka filmu oraz nawiązanie do prawdziwej historii, świetne role drugoplanowe Andrzeja Chyry, Łukasza Simlata, Krzysztofa Stroińskiego, reżyseria Jacka Bromskiego i zdjęcia Michała Englerta dopełniają wartości filmu. Anna Przybylska w wywiadach przyznała, że jest to film dla wszystkich – młodym pokaże realia przełomu lat 60 i 70, starszym da okazję do wspomnień.


  • Film pokazywany jest w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Dostępna w kinach” – w każdy czwartek o godz. 18:00 prezentowane są polskie filmy w cenie biletu 10 zł dla każdego. Do końca roku zobaczymy jeszcze m.in. „Służby specjalne”, „Papuszę”, „Obławę” i „Panią z przedszkola”. Szczegóły na http://kulturadostepna.pl


WRÓB
Narodowe Centrum Kultury
Ostatnia aktualizacja:  6.10.2015
Zobacz również
fot. materiały promocyjne producenta
Selling Points - Jak promować film polski za granicą?
Sesja PISF, 3/2015. Dokument i animacja
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll