PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Spotkanie z wybitnym scenarzystą, który współpracował m.in. z Michelangelo Antonionim czy Bernardo Bertoluccim, odbędzie się 3 października 2015 roku.
Spotkanie z  Markiem Peploe, które odbędzie się w stołecznym kinie Iluzjon, zostało zorganizowane w ramach Otwartego Spotkania Polskiej Akademii Filmowej, Filmoteki Narodowej oraz międzynarodowego programu scenariuszowego ScripTeast.Mark Peploe w swojej długoletniej karierze współpracował z takimi reżyserami jak Jacques Demy, René Clément, Michelangelo Antonioni i Bernardo Bertolucci, a w jego filmografii najgłośniejszymi tytułami są: nominowany do Złotej Palmy „Zawód: Reporter", nagrodzone Złotym Globem „Pod osłoną nieba” z Johnem Malkovichem i Debrą Winger oraz „Mały Budda” i "Ostatni cesarz", za którego scenariusz Peploe zdobył Oscara i Złoty Glob. Podczas soboty z w warszawskim kinie Iluzjon zostaną pokazane trzy filmy według scenariuszy Peploe: “Pod osłoną nieba”, “Ostatni cesarz” i “Zawód: Reporter”, a sam scenarzysta porozmawia z widzami. Spotkanie poprowadzi Dariusz Jabłoński, prezydent Polskiej Akademii Filmowej, współorganizator wydarzenia.
 
Międzynarodowy program scenariuszowy ScripTeast, na którego zaproszenie przyjeżdża do Warszawy Mark Peploe, to jeden z najbardziej uznanych i efektywnych programów treningowych dla scenarzystów z Europy Środkowej i Wschodniej – obchodzący w tym roku 10-lecie swojego powstania. Program może pochwalić się rekordową liczbą filmów, które powstały na podstawie tekstów uczestniczących w ScripTeast – aż 16 filmów zostało już wyprodukowanych, a kolejnych 9 jest w trakcie produkcji!

Coroczny cykl programu ScripTeast to trzy sesje stacjonarne udziałem światowej sławy doradców kreatywnych i kierowników naukowych (w Polsce oraz podczas festiwali w Berlinie i Cannes) oraz konsultacje on-line. Pomysłodawcą ScripTeastu jest Dariusz Jabłoński, reżyser i producent, a warsztaty  organizowane są przez Niezależną Fundację Filmową przy wsparciu Programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa Media, Apple Film Production, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje, Mazowieckiego Funduszu Filmowego we współpracy m.in. z Europejską Akademią Filmową, Telewizją Polską oraz renomowanymi stowarzyszeniami międzynarodowych producentów: Producers Network, European Producers Club, Transatlantic Partners i ACE, a także Film New Europe.
 

MZ
ScripTeast
Ostatnia aktualizacja:  2.10.2015
Zobacz również
"Demon" triumfuje w Teksasie
Magdalena Kamińska i Agata Szymańska: Wspólna wizja kina
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll