PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  28.09.2015
Film Marcina Podolca wygrał 8. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”.
Jury Konkursu Polskiego: Artur Liebhart (przewodniczący), Iwona Łyko i Maciej Gil przyznało główną nagrodę – Grand Prix, czyli 5 tys. zł oraz statuetkę „Złotego Oka” Marcinowi Podolcowi, autorowi filmu "Dokument", za najbardziej pomysłowe i harmonijne połączenie ważnego społecznie tematu z materią artystyczną.

Kapituła Międzynarodowego Konkursu Szkół Filmowych w składzie: Adam Hanuljak, Radovan Sibrt i Jagoda Szelc wybrało „Wielkie emocje Igora” Jana Strejcovskiego, doceniając nie tyle za sam film, ale próbę poznania swoich limitów i odwagę. Dokument czeskiego reżysera otrzymał nagrodę w wysokości 3 tys. zł, ufundowaną przez Dolnośląską Szkołę Wyższą.

 

Nagrodę Specjalną dla Filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych w wysokości 3 tys. zł – ufundowaną przez Nadleśnictwo Świdnica - (z okazji 70-lecia Nadleśnictwa) - za głębię, otrzymała Paulina Skibińska, autorka filmu "Obiekt”. Nagrodę Specjalną Jury w wysokości 1,5 tys. zł pdostał Kamil Krukowski za film „Fabio's Videos” za pasję i nieoczekiwany zwrot akcji.Trzeci raz obradowało też Jury Młodzieżowe. Bartosz Norbert, Tymoteusz Moor oraz Bartłomiej Wróbel ze Świdnicy wybrali film Marcina Podolca – "Dokument". Młodzi jurorzy uzasadniali swój wybór w werdykcie: dzieło niezwykle dojrzałe, zarówno w treści jak i w formie, o pięknym, oryginalnym rysunku i bohaterze, który choć składa się jedynie z kresek na płaszczyźnie kolejnych klatek animacji, jest bardziej prawdziwy niż niejeden filmowy protagonista z krwi i kości. Fundatorem nagrody w tej kategorii jest Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Swojego faworyta miała szansę wybrać także widownia, głosując na ulubione filmy po każdym z konkursowych seansów. Nagrodę publiczności, ufundowaną przez Ligę Kobiet Polskich, koło w Świdnicy, zdobyła węgierska reżyserka Hajni Kis za film „Drugie piętro”. Po raz trzeci swojego faworyta wybrali osadzeni z Aresztu Śledczego w Świdnicy. Ich nagroda – „Kinematografek” – trafiła do Marcina Filipowicza za film „Trampkarze”.
 
MZ
MFFD "Okiem Młodych"
Ostatnia aktualizacja:  28.09.2015
Zobacz również
fot. Łukasz Kufner
Jest już polski plakat "11 minut"
Znamy laureatów Ars Independent Festival 2015
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll