PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Już 28 września 2015 roku „Obiekt” Pauliny Skibińskiej, „Punkt wyjścia” Michała Szcześniaka oraz „Mleczny brat” Vahrama Mkhitaryana zostaną pokazane w Tribeca Film Center w Nowym Jorku.
Produkcje Studia Munka-SFP wybrane na pokazy to jedne z najbardziej nagrodzonych dotychczas dokumentów oraz krótkich fabuł.  Paulina Skibińska z „Obiektem”, który swoją premierę miał w styczniu tego roku podczas Sundance Film Festival, była już na ponad 40 festiwalach na całym świecie. "Obiekt", będący obecnie w regularnej dystrybucji kinowej w USA, to kreacyjny obraz akcji poszukiwawczej rozgrywającej się w przestrzeni dwóch światów – na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiadany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczającego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekujących na brzegu. Za zdjęcia do dokumentu odpowiedzialny jest Jakub Stolecki. Producentem wykonawczym „Obiektu” jest Studio PUK.

Z kolei "Punkt wyjścia" Michała Szcześniaka to laureat głównych nagród takich festiwali jak Sheffield Doc/Fest, Camerimage, Docudays UA na Ukrainie. Film został także wyróżniony podczas Documenta Madrid w Hiszpanii. Bohaterką „Punktu wyjścia” jest Aneta, która „zbuntowała się całkowicie” w wieku 19 lat. Trafiła do więzienia za morderstwo. Dziewięć lat później codziennie wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie mieszka chora od najmłodszych lat pani Helena. W jej odczuciu Aneta ma w życiu wszystko, dlatego namiętnie dopytuje dziewczynę o jej życie. Anetę czeka próba, w której pomoże jej pani Helena.

Wspaniale przyjęty przez polską publiczność festiwalową "Mleczny brat" Vahrama Mkhitaryana został nagrodzony w Polsce na wszystkich najważniejszych imprezach filmowych: w Krakowie, Gdyni, Koszalinie. Na początku września trzydziestka ta była pokazywana także w kinie w Los Angeles. "Mleczny brat" to pierwsza polsko-armeńska koprodukcja, która powstała w ramach programu „30 Minut” jak wspólny film Studia Munka-SFP i Szkoły Wajdy. Historia 10-letniego Seto, który żyje w małej wiosce ze swoją rodziną. Chłopiec marzy o rodzeństwie, które wkrótce ma przyjść na świat. Aby moment ten nadszedł jak najszybciej, Seto zawiązuje na gałęziach drzewa białe chusteczki. Niestety nowonarodzone niemowlę umiera. Jego miejsce w rodzinie wypełnia mały baranek, karmiony piersią przez matkę Seto.

MZ
Studio Munka/ SFP
Ostatnia aktualizacja:  25.09.2015
Zobacz również
fot. Studio Munka/SFP
Holland, Huk i Stuhr na premierze „Aktorów prowincjonalnych”
Krzysztof Stroiński wyjechał ze statuetką z Gdyni
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll