PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni odbyła się konferencja prasowa "Anatomii zła" w reżyserii Jacka Bromskiego.
- To był najtrudniejszy film, jaki do tej pory zrobiłem - tak o swoim najnowszym dziele mówi jego reżyser i scenarzysta Jacek Bromski. Dlaczego? - Fakt, że pięć lat temu urodziła mi się córka, zmusił mnie do innego spojrzenia na świat. (...) Jeżeli my ten świat psujemy, widzimy że z roku na rok jest coraz gorzej, to w jakim świecie ona będzie żyła, kiedy dorośnie? Z takich pytań i obaw zrodził się pomysł na ten thriller - wyjawia twórca "Anatomii zła".Tym, który zauważa, jak bardzo współczesny świat się psuje, jest zawodowy zabójca. W "Anatomii zła" tym człowiekiem jest Lulek. W filmie gra go Krzysztof Stroiński, ulubiony aktor Jacka Bromskiego. Partneruje mu w roli byłego żołnierza Staszka Waśko nadzieja polskiego kina Marcin Kowalczyk ("Jesteś Bogiem", "Hardkor disko"). Na uwagę zasługuje również kreacja młodego, ambitnego prokuratora Nowaka. W tej roli reżyser obsadził Piotra Głowackiego, który na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni jest gwiazdą drugiego planu. Występuje bowiem w aż pięciu filmach, które rywalizują o Złote Lwy w konkursie głównym (oprócz "Anatomii zła" są to: "11 minut", "Karbala", "Hiszpanka" i "Ziarno prawdy").

Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator, który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka, wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia eks-żołnierzowi, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji.... "Anatomia zła" w kinach już od 18 września 2015 roku.

Stowarzyszenie Filmowców Polskich jest jednym z organizatorów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Magazyn Filmowy i Serwis Internetowy sfp.org.pl są jego partnerami medialnymi. 

 
Marcin Zawiśliński/ MK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  18.09.2015
Zobacz również
fot. Borys Skrzyński/SFP
Tadeusz Chmielewski, czyli polski Billy Wilder
Śmiech i łzy, czyli „Moje córki krowy”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll