PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już 21 września startuje 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych". Największe emocje bez wątpienia będą budzić pokazy konkursowe - najciekawsze dokumenty autorstwa młodych reżyserów z Polski i Europy, które powalczą o festiwalowe nagrody.
Laureata główną nagrody, Grand Prix dla najlepszego filmu w Konkursie Polskim, który otrzyma 5000 złotych oraz statuetkę „Złotego Oka” autorstwa Magdaleny i Andrzeja Kucharskich wybierze Jury w składzie: Artur Liebhart (przewodniczący Jury - założyciel firmy dystrybucyjnej Against Gravity, twórca i dyrektor festiwalu DOCS AGAINST GRAVITY), Iwona Łyko (filmoznawczyni związana z Filmoteką Praską) oraz Maciej Gil (animator kultury filmowej, autor programu Przeglądu Filmowego Kino na Granicy czy MFF Europejski Ekspres). Do dyspozycji kapituły będzie również Nagroda Specjalna Jury w wysokości 1500 złotych.

Swoją opinię wyrażą również najmłodsi uczestnicy festiwalu za pośrednictwem Nagrody przyznawanej przez Jury Młodzieżowe, złożone z trzech osób do 19 lat z okolic Świdnicy (nabór do Jury wciąż trwa, więcej szczegółów tutaj: http://www.okiemmlodych.pl/zostan-jurorem-8-okiem-mlodych-trwa-nabor-do-jury-mlodziezowego/ ), a także widzowie - Nagroda Publiczności (ufundowana przez Ligę Kobiet Polskich, koło w Świdnicy) przyznana zostanie na podstawie głosowania po festiwalowych seansach. Filmy biorące udział w Konkursie Polskim będą miały szansę zdobyć także jedną z nagród specjalnych: Nagrodę dla Filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych w wysokości 3000 złotych, ufundowaną przez Nadleśnictwo Świdnica oraz „Kinematografka” – nagrodę przyznawana w Konkursie Polskim przez osadzonych na oddziale więziennym Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Do udziału w "Okiem Młodych" zaproszeni zostali również studenci środkowoeuropejskich szkół filmowych. Nagroda Międzynarodowego Konkursu Szkół Filmowych w wysokości 3000 zł – ufundowana przez Dolnośląską Szkołę Wyższą – wraz ze statuetką „International View”, wykonaną przez Magdalenę i Andrzeja Kucharskich powędruje do laureata wyłonionego przez Jury w składzie: Adam Hanuljak (Słowacja), Radovan Sibrt (Czechy) i Jagoda Szelc (Polska).Więcej o konkursach: http://www.okiemmlodych.pl/program-2/konkursy/ 

Wciąż trwa też organizowany wspólnie z Dolnośląską Szkołą Wyższą konkurs na promocyjny wideoklip 8. odsłony świdnickiego festiwalu. Na laureata konkursu czeka pakiet nagród, w skład którego wejdą: bon edukacyjny DSW, karnet umożliwiający bezpłatne wejścia na filmy w sieci Multikino oraz karnet Akademii Filmowej Multikina, a także zestaw filmów na DVD o wartości 500 zł. Wybrany spot stanie się wizytówką wideo "Okiem Młodych" i pokazywany będzie przed wszystkimi festiwalowymi pokazami. Więcej na: https://www.facebook.com/events/1672060346340394/  

Więcej szczegółów na www.OkiemMlodych.pl oraz na stronach Okiem Młodych na Facebooku i Instagramie. Na 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.

PZ
Wrocff
Ostatnia aktualizacja:  15.09.2015
Zobacz również
„Karbala”: To jest przede wszystkim film o ludziach
„Noce i dnie” najlepszym filmem czterdziestolecia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll