PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Telewizja Kino Polska, partner Festiwalu Filmowego w Gdyni, zaprasza na wystawę "Rozmowy niekontrolowane" , prezentującą unikatowe zdjęcia PAP z dawnych edycji najważniejszej polskiej imprezy filmowej.
  W 1974 roku centrum festiwalowego życia był wyłożony boazerią budynek NOT w Gdańsku. W 2015 roku  w nowo otwartym, hipernowoczesnym Gdyńskim Centrum Filmowym będzie można powrócić do tamtych pionierskich czasów dzięki wystawie „Rozmowy niekontrolowane”, zorganizowanej przez Telewizję Kino Polska i Polską Agencję Prasową. Na zdjęciach reporterów PAP w oczy rzucają się najpierw wszechobecne papierosy i szerokie klapy sztruksowych marynarek. Dopiero po chwili widać coś ważniejszego: miasto i ludzi opanowanych przez filmową gorączkę. Reżyserzy dyskutują w kuluarach, konferencje prasowe przypominają wiece, ulice opanowane są przez festiwalowe plakaty, cierpliwi łowcy autografów wyczekują na gwiazdy ekranu, te już uznane i te dopiero wschodzące. Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 15 września o 18:00.

To niejedyna obecność Telewizji Kino Polska w Gdyni. Telewizja zaprasza także do uczestnictwa w akcji „Pozdrowieniom z Gdyni”. Na skwerze pomiędzy Teatrem Muzycznym a Gdyńskim Centrum Filmowym staną dwie fotościanki, na tle których każdy będzie mógł poczuć się jak celebryta. Tyle tylko, że głównym elementem każdej z konstrukcji będzie znany cytat z polskiego filmu. Na miejscu będzie też można zaopatrzyć się w pocztówki z kolejnymi cytatami, dzięki czemu zamiast widokówki z zachodem słońca można będzie wysłać do rodziny i przyjaciół cytat z „Przepraszam, czy tu biją?”, „Psów” czy „Dnia świra”. Zabawa nie kończy się po zmroku: dzięki pixelstickowi, urządzeniu do malowania światłem skomplikowanych obrazków, nocne zdjęcia będą co najmniej równie interesujące.
 
Telewizja Kino Polska będzie też oczywiście relacjonować Festiwal na antenie. W pofestiwalową niedzielę (27 września) kanał pokaże pierwszą z dwóch części specjalnego wydania „Programu obowiązkowego”. W festiwalowym studio w kinie Helios Magdaleny Juszczyk będzie rozmawiać z najważniejszymi postaciami tegorocznej edycji imprezy – zarówno nagradzanymi mistrzami, jak i debiutantami. Dzień wcześniej zaś ci, którzy nie wybiorą się do Gdyni, w dokumencie „Wystawa – w poszukiwaniu emocji” będą mogli zobaczyć archiwalne festiwalowe zdjęcia na swoich ekranach.



WRÓB
Telewizja Kino Polska
Ostatnia aktualizacja:  5.09.2015
Zobacz również
[foto] Armeńskie animacje w kinie Kultura
W TVP o funduszu socjalnym
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll