PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
18 września 2015 roku do dystrybucji trafi film Jacka Bromskiego „Anatomia zła”. O swojej roli opowiada Marcin Kowalczyk.
Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” (Krzysztof Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Piotr Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Marcin Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia eks-żołnierzowi, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.- Stanisław Waśko jest sierżantem, który zostaje usunięty z wojska po nieudanej misji w Afganistanie. W jej wyniku śmierć poniosło kilku cywilów. Sprawa zostaje nagłośniona przez media, wybucha skandal, mój bohater staje się kozłem ofiarnym całej operacji, zostaje natychmiast zdegradowany. Upokorzony wraca do kraju, staje się wyrzutkiem społecznym – sąsiedzi unikają kontaktu z nim, uważając za mordercę. Stanisław próbuje jakoś radzić sobie z rzeczywistością, rozpoczyna pracę w myjni samochodowej, chce ułożyć życie na nowo. I wtedy pojawia się Lulek, grany przez Krzysztofa Stroińskiego, który w wyrachowany sposób, pod przykrywką oficera kontrwywiadu wkręca Staszka w aferę kryminalną, manipuluje nim, chcąc użyć do własnych celów – opisuje Kowalczyk.

- Staszek naiwnie wierzy, że to zlecenie umożliwi mu powrót do wojska i pomoże odzyskać dobre imię. W oczach Lulka mój bohater jest idealnym narzędziem do wykonania tej misji, ponieważ całą winę znów będzie można zrzucić na niego. Lulek niechętnie dzieli się szczegółami operacji, ukrywa przed Staszkiem zleceniodawcę i cel, stara się, by ten zadawał jak najmniej pytań. Na tym tle dochodzi do konfliktu między bohaterami, gdyż Staszek staje się coraz bardziej dociekliwy….

- Przygotowując się do tej roli przejrzałem sporo materiałów, w tym filmów dokumentalnych opowiadających o współczesnej wojnie i żołnierzach, którzy wracając z misji, tzw. pokojowych musieli uporać się z zespołem stresu pourazowego. Cała moja postać zbudowana jest na wyparciu, co, jak się w konsekwencji okazuje, przynosi zgubne skutki. Film "Anatomia zła" próbuje poruszyć kwestię genezy zła. Reżyser i scenarzysta Jacek Bromski, inspirując się współczesnymi wydarzeniami, zaprasza nas w podróż do jego źródeł, wykorzystując przy tym formułę thrillera – podkreśla aktor.