PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  8.08.2015
"Król życia" w reżyserii Jerzego Zielińskiego, pierwsza samodzielna produkcja filmowa Agory, weźmie udział w 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan w Korei Południowej. Pokaz filmu w ramach sekcji Kino Światowe festiwalu będzie jednocześnie światową premierą "Króla życia".
 W Polsce "Król życia" będzie mieć swoją premierę 25 września 2015 roku. Agora jest jego wiodącym producentem, a dystrybutorem kinowym tytułu będzie NEXT FILM. Film jest współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Festiwal w Busan odbywa się w dniach 1-15 października 2015 roku. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Busan w Korei Południowej (Busan International Film Festival, BIFF) organizowany jest od 1996 roku. To jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Azji, który wspiera lokalnych twórców i ich produkcje, a jednocześnie przedstawia najciekawsze obrazy z innych stron świata. W 2014 podczas Festiwalu w Busan zaprezentowanych zostało 312 filmów z 79 krajów, a w pokazach wzięło udział ponad 226 tys. osób.

W 2015 roku odbędzie się 20. edycja tego wydarzenia. W ramach sekcji Kino Światowe, w której zaprezentowany zostanie "Król życia", w festiwalu weźmie udział 30 nowych produkcji spoza Azji.


"Król życia", fot. Albert Zawada

  Film "Król życia" to komedia o współczesnym świecie, opowiadająca historię Edwarda (w tej roli Robert Więckiewicz), czterdziestoparoletniego pracownika korporacji, zmęczonego pracą i światem, który go otacza. W jego życiu dochodzi jednak do wielkiej zmiany - Edward zaczyna dostrzegać uroki relacji międzyludzkich, staje się pozytywnym, pogodnym, otwartym i szczęśliwym człowiekiem. Oprócz Roberta Więckiewicza w produkcji wystąpili m.in. Magdalena Popławska i Bartłomiej Topa.

W roli reżysera filmu debiutuje ceniony operator Jerzy Zieliński. To twórca zdjęć m.in. do takich filmów, jak: "Ucieczka z kina Wolność" Wojciecha Marczewskiego, "Plac Waszyngtona" Agnieszki Holland oraz "Baby są jakieś inne" Marka Koterskiego.  Scenariusz "Króla życia" napisał Fadi Chakkour, prawnik debiutujący w branży filmowej.
WRÓB
Agora
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2015
Zobacz również
fot. Albert Zawada
To był mój najtrudniejszy film
Ulgi podatkowe dla producentów zagranicznych są niezbędne
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll