PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  7.08.2015
Reżyserzy Magdalena Łazarkiewicz, Marcin Koszałka i Magnus von Horn obejmą opiekę artystyczną nad grupami warsztatowymi w ramach zbliżającej się Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii. Zajęcia rozpoczną się już 17 sierpnia 2015 roku w Oslo.
Warsztaty Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii to wyjątkowa okazja, by pod okiem cenionych reżyserów przejść całą drogę powstawania filmu - od pomysłu do realizacji filmów krótkometrażowych. Uczestnicy zdobędą  praktyczną wiedzę filmową z zakresu podstaw reżyserii, przygotowania tekstu scenariuszowego, realizacji obrazu filmowego, aktorstwa, montażu i postprodukcji.

Filmy przygotowane w ramach warsztatów będą oscylować wokół zagadnień związanych z szeroko rozumianą multikulturowością, gdzie najważniejszym założeniem jest promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych i religijnych.

Dwa zjazdy warsztatowe odbędą się w dniach 17-23 sierpnia 2015 roku w Oslo i następnie w dniach 26-30 września tego roku w Jarocinie. W ramach warsztatów odbędą się dwa równoległe kursy fabularne i kurs dokumentalny. Językiem wykładowym zajęć będzie język angielski. Jednocześnie odbędą się także warsztaty fotograficzne.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:
www.norwayacademy.eu

Projekt jest finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych w ramach programu: „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego”, oraz współfinansowany przez Gminę Jarocin i Polski Instytut Sztuki Filmowej.


MAGDALENA ŁAZARKIEWICZ
Wielokrotnie nagradzana polska reżyserka i scenarzystka. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (1976). W latach 1977-1978 była kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Olsztynie. W roku 1982 ukończyła Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W sezonie 2005/2006 pełniła funkcję dyrektora artystycznego Teatru Nowego PRAGA. Od roku 2006 jest wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej, od 2012 - wykładowcą w krakowskiej Akademii MULTI ART. Realizuje zarówno filmy dokumentalne jak i fabularne. Reżyserowała także popularne seriale („EKIPA” oraz swój autorski projekt „GŁĘBOKA WODA”), a także liczne spektakle teatralne i przedstawienia Teatru Telewizji. Wśród wielu nagrodzonych filmów wymienić można m. in.:  serial „GŁĘBOKA WODA” (Berlin, PRIX EUROPA 2013 - Nagroda Specjalna; Torino, PRIX ITALIA 2013; Chicago, HUGO TV AWARD 2012), „DRUGI BRZEG” (Płowdiw, Międzynarodowy Festiwal Teatru Tv - nagroda za reżyserię 1997), „BIAŁE MAŁŻEŃSTWO” (Nagroda Klubu Krytyki Filmowej SDP „Syrenka Warszawska“ 1993), „ODJAZD” (Gdynia, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 1992 - Nagroda Specjalna Jury), „OSTATNI DZWONEK” (Poznań, Festiwal Filmowy dla Dzieci „Poznańskie Koziołki” w kategorii fabularnych filmów aktorskich w grupie filmów dla młodzieży 1989; Koszalin, Festiwal "Młodzi i Film" - Nagroda Redakcji "Walka Młodych" 1989). „PRZEZ DOTYK” (Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji 1987, Nagroda Artystyczna Młodych im. S. Wyspiańskiego 1986). W 2015 roku otrzymała Nagrodę za Reżyserię oraz Nagrodę Honorową im. Krzysztofa Zaleskiego na 15. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry - Sopot 2015” za spektakl „Karski”.

MARCIN KOSZAŁKA
Ceniony polski reżyser filmów dokumentalnych i autor zdjęć filmowych. W tym roku na festiwalu w Karlowych Warach odbyła się premiera, świetnie tam przyjętego, jego debiutu fabularnego pt. „CZERWONY PAJĄK”. Tworząc dokumenty, Marcin Koszałka stale współpracuje z amerykańską telewizją HBO. Jest absolwentem katowickiej szkoły filmowej, obecnie jej wykładowcą. Dwukrotny zdobywca Złotych Lwów za zdjęcia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni („PRĘGI”, „REWERS”) oraz Brązowej Żaby na Camerimage („REWERS”). Laureat licznych nagród za filmy dokumentalne, między innymi w Lipsku, Berlinie, Chicago (Hugo TV Award), Karlowych Warach, Nyon, Krakowie, Tampere, Trento, Teheranie. Jego filmy dokumentalne są prezentowane na wielu prestiżowych festiwalach (Amsterdam, Moskwa, Rotterdam, Waszyngton i inne). Jako operator filmowy jest ortodoksyjnym zwolennikiem taśmy filmowej, ale ma też biegłość w formatach cyfrowych. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Stowarzyszenia Autorów Obrazu Filmu Fabularnego, Polskiej Akademii Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Specjalizuje się w zdjęciach specjalnych; lotniczych, podwodnych, z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Zainteresowania: fotografia, alpinizm.

MAGNUS VON HORN
Magnus von Horn urodził się w Göteborgu (Szwecja). Studiował teorię filmu na uniwersytecie w Göteborgu oraz reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest autorem krótkich filmów dokumentalnych i fabularnych, m.in.: „RADEK” (2006), „MLECZAKI” (2007), „ODLOT” (2008). Za zrealizowany w 2009 roku film „ECHO” otrzymał Srebrnego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Nagrodę za Najlepszy Film na Munich International Festival of Film Schools oraz Grand Prix Festival Tous Courts - Rencontres Cinématographiques dAix-en-Provence. Film „ECHO” uczestniczył także w oficjalnej selekcji Sundance Film Festival. W 2011 roku ukończył swój film dyplomowy „BEZ ŚNIEGU”, za który po raz kolejny otrzymał Srebrnego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Nagrodę za Najlepszy Film w Konkursie Młodego Kina 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego debiut fabularny pod tytułem „INTRUZ” był prezentowany w prestiżowej niezależnej sekcji „Director's Fortnight” podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.



AK
Norwesko-Polska Akademia Filmu
Ostatnia aktualizacja:  12.01.2016
Zobacz również
fot. Norwesko-Polska Akademia Filmu
Gdynia dzieciom na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni
Czas na Transatlantyk 2015
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll